Użytkownicy anonimowi...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat był kiedyś sygnalizowany (tylko w całym swoim rozkojarzeniu nie pamiętam, czy na tym forum, czy na priv... ). Chodzi o wyświetlanie liczby tzw. "podglądaczy", czyli osób, które przeglądają dane forum bez uprzedniego logowania się.

Myślę, że jest to funkcja bardzo przydatna, bo dzięki niej można szacować całkowitą ilość czytelników danego forum i - co za tym idzie - jego popularność w sieci. Nie chodzi tu bynajmniej o zwykłe poprawianie sobie samopoczucia, ale np. o:
- dodatkowe działania "marketingowe" w przypadku zbyt małej liczby przeglądających,
- ewentualne zastanowienie się nad zmianami zmierzającymi w kierunku zwiększenia atrakcyjności statusu klubowicza-forumowicza, jeśli anonimów jest zbyt wielu, ergo - coś ich powstrzymuje przed zarejestrowaniem się.

Jak to widzę - po prostu pod listą zarejestrowanych użytkowników będących aktualnie on-line umieścić info "Użytkownicy anonimowi - x".

Zapraszam do dyskusji.


  
 
Popieram. Szczególnie jesli chodzi o poprawianie atrakcyjności oferty forum, klubów etc. Poza tym IMHO bedzie to dawać moderatorom pełniejszy obraz aktywności forum.
  
 
Bardzo ciekawa sugestia, na chwilę obecną :
169 online
51 zalogowanych

z tymże o ile prostą sprawą jest przypisanie kazdego zalogowanego usera do własnego forum i wyświetlenie jego obecności to z anonimami jest to raczej niemożliwe - bo co ma odpowiadać w ich wypadku które forum w danej chwili przeglądają ?
  
 
Może jakieś ciasteczko?
  
 
Cytat:
2004-02-01 11:27:04, WilK pisze:
Może jakieś ciasteczko?



Łasuch

A moze byc tak jak teraz?

pozdr.
  
 
Jak dla mnie OK.

Kłaniam się nisko.
  
 
Piknie I bez łakoci
  
 
Pięknie pięknie, od razu widać czy się zostaje o 4 rano jedynym forumowiczem czy jeszcze ktoś jest, ale śpi obok klawiatury bez zalogowania.
  
 
Nie no rzeczywiscie liczby mówią za siebie nawet nie przypuszczałem że tyle ludzi siedzi na moim forum bez przerwy


  
 
Ja mam pytanie troszke z innej beczki.
Mianowicie chciałbym na stronce swojej zamieścić link który mam w ustawieniach do ogladania liczby klubowiczów online i niewiem za bardzo jak to zrobić. Ten link kóry tam jest i to co pod nim sie znajduje niebardzo działa. Czy do tego trzeba mieć serwer z php? czy wystarczy normalny http i stronka na htmlu?
Prosze o pomoc
Oczywiście pozdrowienia dla wszystkich
  
 
Cytat:
Mianowicie chciałbym na stronce swojej zamieścić link który mam w ustawieniach do ogladania liczby klubowiczów online i niewiem za bardzo jak to zrobić. Ten link kóry tam jest i to co pod nim sie znajduje niebardzo działa. Czy do tego trzeba mieć serwer z php? czy wystarczy normalny http i stronka na htmlu?



Samym html'em raczej ciezko, nawet ja zrobisz jako zrodlo iframe to wyswietli tylko IE a i tak tego nie obrobisz.

Wskazane cosik dynamicznego do obrobki

pozdr.