[Pony] Silnik - od jakiego mitsubishi - różnice?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam takie pyatnie czy ktoś z was sie orientuje w temacie silników w Ponym

dokładnie mi chodzi o to czy jak zakładali silniki od Mitshubishi czy było to silniki specjlanie dla Hyundaia produkowane czy były to silniki np. od Colta lub innego modelu


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-21 12:13:26 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Tez mi sie tak obilo o uszy...a co do silnikow 1,5 to one chyba byly z Lancera...
  
 
to że są to silniki od Mistu to wiem, tylko chciałbym wiedzieć od jakiego modelu bo przy modyfikacjach może się to przydac
  
 
1.3 i 1.5 żywcem wzięte z colta, gaźnik i mpi
  
 
i takiej odpowiedzi oczekiwałem
  
 
Z której generacji colta były te silniki? Tzn. z jakich lat produkcji mitsu?
  
 
A ja w swoim kaalogu z '91 roku wyczyalem ze 1,5 gaznik to od Lancera, ale moze ten sam byl w Colcie. Co do 1,3 to napewno Colcisz
  
 
zgadza się bo Lancer to colcik z przyczepką, rocznikowo nie pamiętam ale chodzi o budę z zadartym kierunkiem przednim.
  
 
Na allegro znalazlem gaznik do ponego z automatycznym ssaniem.Nie wiedzialem ze takie sa.Ja w szwoim mam ssanie reczne,moi kumple tez to samo.Moze ma ktos taki wynalazek w swoim?
  
 
ja również mam ręczne może w MPi była auto??
  
 
ja w swoim pony mpi mam właśnie autossanie
  
 
mpi a gaźnik to dwa różne systemy. owszem w mpi ssanie jest automatyczne. a ten gaźnik z allegro jest od silnika z zasilaniem typu FBC, czyli wersja holendersko-kalifornijska bądź od wersji z automatyczną skrzynią. nie polecam zakładać do zwykłej gaźnikowej wersji poniacza gdyż jest w nim mnóstwo urządzeń podciśnieniowych (konstruktorom chodziło o czystość spalin), których nie będzie gdzie podłączyć. FBC to system z pochłaniaczem oparów jeden z bardziej skomplikowanych, nawet ja nie bardzo podejmuję się regulacji.