[OGÓLNE] Jakie kable wysokiego napięcia warto kupić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy ktos moze polecis jakies kable? najlepiej dobre a tanie jezeli mozna te dwie rzeczy ze soba powiazac.

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-11-25 18:53:19 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Ja tam mimo wszystko polecam MOTORCRAFTy, ewentualnie CHAMPIONy
  
 
znalazlem cosik takiego
Tu1

i takiego
Tu2
ale to jakas lipa chyba
  
 
Wlasnie dzis sobie zamowilem przewody i to wlasnie tej firmy z pierwszego linku czyli JANMOR. Moj gazownik mi je polecil oraz wujek co ma Mondeo i tez zagazowane,mowil ,ze kupil kiedys Motocraft'y i cos szybciej je wymienil niz te z janmor'u. Jutro bede je juz mial i jak zaloze to napisze co i jak.
A jakie swiece po za Motocraftem polecacie?
  
 
Kabelki Janmora. Robią na export i to niezła firma.

A świeczki Championa. Haynes poleca jako zamienniki Motorcrafta.
  
 
Cytat:
2004-02-03 04:34:50, WilK pisze:
Kabelki Janmora. Robią na export i to niezła firma.

A świeczki Championa. Haynes poleca jako zamienniki Motorcrafta.



Wilku,a NGK ? A jesli champion to ile elektrod ,bo slyszalem ,ze do lpg to max 2?
  
 
wlasnie zalozylem nowe przewody firmy JANMOR i najlepszy jest tam napisik : "MADE IN ENGLAND"
  
 
Ile zapłacisles za te przewody i czy odczyles jakas różnice ?
Swieczki to ja mam NGK i moim zdaniem sa spoko odradzam Bosha!
  
 
taaaa a czy ktos mi powie jak czesto wymieniac przewody i świece
  
 
Swiczki to co 30.000 a przewody niemam zielonego pojecia
  
 
Cytat:
2004-02-03 16:54:45, wezu pisze:
taaaa a czy ktos mi powie jak czesto wymieniac przewody i świece




Janmor pisze :
Najważniejszą radą udzielaną przez wszystkich znanych światowych producentów wiązek zapłonowych jest ta, że nawet najlepsze przewody też należy wymieniać.

My radzimy wymieniać przewody po przejechaniu:

SILIKONOWE:
150 000 km ale bez ograniczenia ich wieku
INNE:
30 000 - 50 000 km lub co 2-3 lata

Pamiętajcie, że stosowanie przewodów firmy JANMOR to: ułatwiony rozruch, likwidacja zakłóceń radiowych, niższe spalanie i eliminacja wielu innych zagrożeń, które razem wzięte decydują o niezawodności i ekonomice naszego pojazdu.

a świece jackie ?
  
 
Cytat:
2004-02-03 16:24:22, Pyku pisze:
Ile zapłacisles za te przewody i czy odczyles jakas różnice ?
Swieczki to ja mam NGK i moim zdaniem sa spoko odradzam Bosha!



Zaplacilem 78 zl i sa to sylikonowe ,ladnie pasuju ,nie sa krutkie i ogolnie jest ok .
Roznica jest tak ,ze jak wciskalem "intensywnie" gaz przy wolnych obrotach (1500-2000) to mi tak jakos smiesznie przerywal i teraz tego nie ma. I mam nadzieje ,ze nie bedzie szczelal ,bo czasem sie to zdarzalo.
Co do swiec to gadalem przed chwila z gazownikiem i pytalem o NGK ,a on powiedzial ,ze tylko MOTOCRAFT do FORD'a.
Wilku cos o CHAMPION mowil ,ale nie wiem ....
  
 
Jeżdżę na Championach z elektrodą miedzianą na gazie już od 3 lat. Teraz będe zmieniał po raz trzeci, tez na Championy. Ale Motorcrafty ofkors też dają radę. Boscha w ogóle nie polecam, NGK to świece raczej do wysilania silników, Do gazu jeszcze można kupić specjalne Briski (Silver), Są do wszsytkich silników Essich w ofercie firmy MAWO S.C.
  
 
A ja mam świeczki Equiem ( czy jakoś tak) na innych silnik nie chcę wychodzić z wolnych obrotów (na gazie), ale słyszałem że NGK są bardzo dobre nawet do gazu.
  
 
A ja mam Brisk Platinum - daja rade
  
 
De gustibus est non disputandum...
  
 
mam jeszce pytanko co do tych kabli a konkretnie do seba- w jakim czasie ci je przyslali?
  
 
Ja je zamowilem u siebie w sklepie motoryzacyjnym i czekalem na nie dobe tzn nastepnego dnia po 15:00 byly juz w sklepie. Na stronce JANMOR-u jest cena ponad 100 zl ,a ja kupilem je za 78 zl jak oni w tym sklepie to zrobili to nie wiem
  
 
Cytat:
2004-02-03 17:43:00, WilK pisze:
Jeżdżę na Championach z elektrodą miedzianą na gazie już od 3 lat. Teraz będe zmieniał po raz trzeci, tez na Championy. Ale Motorcrafty ofkors też dają radę. Boscha w ogóle nie polecam, NGK to świece raczej do wysilania silników, Do gazu jeszcze można kupić specjalne Briski (Silver), Są do wszsytkich silników Essich w ofercie firmy MAWO S.C.



champion rulezzzz, wiem bo jezdze na tych właśnie swiecach i przerwa 1.0 w 1.6 16v, a nie jak w motorcraftach 1.3, jest bardzo dobrze, spalanie jak w ksiazce, rozruch przy mrozach idealny, wszystko jak w zegarku renomowanej firmy szwajcarskiej...
p.s a kable to najlepiej wymieniac razem ze świecami
  
 
Cytat:
2004-02-03 17:43:00, WilK pisze:
Jeżdżę na Championach z elektrodą miedzianą na gazie już od 3 lat. Teraz będe zmieniał po raz trzeci, tez na Championy. Ale Motorcrafty ofkors też dają radę. Boscha w ogóle nie polecam, NGK to świece raczej do wysilania silników, Do gazu jeszcze można kupić specjalne Briski (Silver), Są do wszsytkich silników Essich w ofercie firmy MAWO S.C.



champion rulezzzz, wiem bo jezdze na tych właśnie swiecach i przerwa 1.0 w 1.6 16v, a nie jak w motorcraftach 1.3, jest bardzo dobrze, spalanie jak w ksiazce, rozruch przy mrozach idealny, wszystko jak w zegarku renomowanej firmy szwajcarskiej...
p.s a kable to najlepiej wymieniac razem ze świecami