Możliwości Poloneza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
z jaką prędkością można wejść w dosyć ostry zakęt zachowując granice bezpieczeństwa. Ja przyznam sie nie wchodziłem jeszcze szybciej niż 80-90km/h w zakręty na wąskiej krętej drodze.(ale bez przesady nie wyobrażajcie sobie jakiś OS-ów)Chodzi mi o możliwości podwoziowe Poloneza bez żadnych przeróbek w podwoziu.

bo wiem z doświadczenia i opinii innych kierowców(duzo bardziej doswiadczonych niz ja)że podwozie poloneza nie jest takie tragiczne jak to sie powszechnie sądzi i gwałtowna zmiana kierunku nawet pow. 80 - 90 km/h nie jest zbyt ryzykowna.
  
 
ja mam twarde amorki i to jest dopiero jazda!
POLECAM WSZYSTKIM!!!
  
 
zakręt? tylko prędkość bezpieczna a ona zależy głównie od umiejętności kierowcy. dla jednego będzie to 40 km/h a dla innego 100km/h.
  
 
Wszystko zależy od tego o jak ostry zakręt chodzi.Nie przeceniał bym jednak możliwości poloneza w zakresie podwozia,niektórzy przekonali się o tym oglądając świat do góry nogami
  
 
Witam
Co rozumiesz przez ostry zakręt?
Podaj w przyblizeniu kąt ile to ma byc(80, 90, 100, stopni)
Ja codziennie jezdząc do pracy pokonuje nie zakręt ale łuk na takiej jednej ulicy w Stolicy (nazywa się Spacerowa od Puławskiej do Sobieskiego - wyprofilowany w dół patrz plan Stolicy) ma jekies 100-110 stopni i max co w niego "wchodziłem" przy suchej nawierzchni to około 100 km/h.
Moze to mało, moze to śmieszne ale tak jest to nie żart.
Pozdrawiam Bialy_1987
  
 
Wejść w zakręt to nie jest żaden problem, niezależnie od jego kąta i prędkości samochodu. Sztuka jest wyjść cało z tego zakrętu
  
 
Panowie! Nad czym my się rozwodzimy? Przecież tego sie nie da określić. Na to się składa zbyt wiele czynników, z czego najważniejszym jest czynnik ludzki. Mógłbym teraz zacząć wymieniać wszystkie składowe, ale po co? Niech każdy jeździ według własnych zasad bezpieczeństwa.
  
 
Trasa Toruńska - w kierunku na Bródno. Te 2 ostre zakręty obok Powązek. Wiem że seryjny poldi może je przejść 110. Moje przerobione maleństwo przeszło te zakręty 140 Przejście skrętu 90 stopni - 50 kmh.
B. ważne są opony - m.in. dopasowanie szerokości do masy samochodu. Szerokie kapcie były pośrednią przyczyną mojego dzwona.
  
 
Cytat:
2002-10-24 10:55:25, OLO pisze:
Trasa Toruńska - w kierunku na Bródno. Te 2 ostre zakręty obok Powązek. (...) Moje przerobione maleństwo przeszło te zakręty 140 (...)



No ładnie, ładnie Jak mnie się nie zdarzyło, aby na tych zakrętach ktoś mnie wyprzedzał. A wchodząc 110-120km/h w ten zakręt inni kierowcy zaczynaja sie na mnie dziwnie patrzeć.
  
 
Jak będę miał duzo pieniędzy to sobie kupię Poldka 1.4 wstawię do niego klatkę bezpieczeństwa, orurowanie przodu, wykupię polisę na życie , założę kask, kombinezon i ochraniacze i sprubuję wejść w ten zakręt 160. Co ty na to OLUŚ?
  
 
panowie z calą pewnością polonez ze zmienionym zawieszeniem lepiej wchodzi i co wiecej wychodzi z zakretów
ale napewno same zmiany w zawieszeniu nie pomaga
polonez ma juz to do siebie że mu d.... ucieka przy ostrym wirażu i tego raczej nie da sie zmienić .
swego czasu miałem jeden ulubiony zakręcik do testów
ok 70 st szeroki a wokoło dużo trawki
miałem wtedy autko marki fiat regata 1,9 td (wdzięczne autko)
100 na blacie i zero pisku oponek
polonezikiem niestety przy 80 pieknie wyprzedza mnie tył autka

to niestety fabryczne wady zawieszenia
a przynajmniej ja tak uwazam
  
 
Obyś z niego wyszedł. Umawiamy sie na stacji benzynowej Rafinerii obok Hali Marymonckiej.
P.S. To zaraz za zakrętami.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No bo poldek ma lekki i dosc wysoki tyl, a juz taki tarpan ktorym tez jezdzilem ma to juz przesadnie...Zreszta dlatego tez w DF zima wklada sie 2 trelinki do bagaznika albo cos innego
  
 
Janio! Jesteś o 3 posty do tyłu!!!!!!!!!!!!!
  
 
Wyrwi chyba się zabarykadował w pokoju z komputerem
  
 
OLO - fajną ikonkę masz przy swom profilu. Pamiętasz dzięki komu?
  
 
Znowu zmieniłeś ikonkę???

Tamta była lepsza
  
 
Ta jest niezła jak sie ją odczyta...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
To ja idę do garażu po lornetkę
  
 
Off - Topic :

UWAGA

teraz na poważnie - pożartowaliśmy, pośmialiśmy się ale to jest CHAT !!! . Jeżeli chcecie sobie pogaworzyć to zapraszam na HYDE PARK - Motonews.pl