Co na początek do Fiaciorra

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupuję sobie w sobote kanciaka 1989r, silnik 1500 poloneza, 24tys.km. układ zapłonowy z modułem sterującym itp.
W związku z tym mam pytanko. W co na początek zainwestować i jakie będą mniej więcej koszty? Planuje na lpg. Co dalej?
  
 
wymien olej
skrzynia ,most,silnik
koszt do silnika najlepiej wymien na taki sam wiec nie podam a do skrzyni i mostu wlasnie wczoraj zmienialem
Hipol 15f koszt to 34 zeta za 5 litrow starczy na pewno do mostu i skrzyni i jeszcze zostanie okolo 2 litrow
  
 
Zimowki, a dalej sie pomysli.
  
 
Zainwestuj w silnik 2.0. Naprawde sie oplaca. Aha i nie zapomnij o blacharce hamulcach i tego typu rzeczach.
  
 
dobrze ci kolega radzi ale radze jeszcze przeglądnąć układ hamulcowy tzn. klocki, przewody hamul., płyn polecam wymienić odrazu sprawdź jeszcze na wszelki wypadek zbierzność i to chyba wszystko i szerokiej drogi. Acha polecam założyć gaz naprawde warto sam, przelicz i zobaczysz.Koszt założenia to od 900 zł do 1300zł przynajmiej tyle kosztuje na śląsku . jak będziesz już miał gaz to polecam tankowanie na shellu mają dobrej jakości gaz. I to chyba wszystko. SZEROKIEJ DROGI I NIECH CI FIACIK DOBRZE SŁUŻY. NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Hmm...zamiast LPG wsadz silnik 2.0
  
 
możesz też powoli przygotowywać się do odstania swojego w kolejce w wydziale komunikacji ja ostatnio zająłem ojcu kolejkę o 5.00 rano a i tak byłem dziewiąty no chyba, że tam, gdzie mieszkasz, nie ma kolejek
  
 
lancuch/pasek rozrzadu
ja odkad kupilem kaciaka nie zmienilem go
a wlasciciel poprzedni mowil ze trzeba juz wymienic
teraz czasu nie mam bo zarabiam fura
i z tego powodu snia mi sie koszmary zwiazane z lancuchem rozrzadu
  
 
No w koncu ktoś wspomniał o pasku/łańcuszku rozrządu to i płyny(olej,chłodnica itp.) to podstawa przy nowym furaczu-a jak bedzie ładnie bzykał oczywiście LPG-a 2.0 niech poczeka....
  
 
2.0 poczeka... na poboczu
  
 
Dzięki wszystkim za dobre rady. Na 2.0 nie zamienie, bo to i spory wydatek, a i o części podobno coraz trudniej. Ile moze kosztowac komplet zimowek?
  
 
600 zeta nowe a używane 200- 300
  
 
oczywiscie zecz jasna ja nie pisalem o hamulcach bo takie rzeczy to standard podczas kupowania ale jeszcze sobie przypomnialem jedna rzecz
mozesz wywazyc kola i ustawic zbieznosc od razu lepiej zreszta sam ocenisz
aha i jeszcze nie zapomnij wymienic powietrza w kolach na zimowe bo to juz i zima tuz tuz
  
 
koledzy powiedzieli juz wszystko
ja tylko gratuluje zakupu
  
 
Jeszcze raz wielkie dzięki za dobre rady. Nie skorzystam tylko z tej o zmianie powietrza w oponach na zimowe, bo spray z zimowy sporo kosztuje, a niewiele daje.Coś jak magnetyzery
  
 
..hej stary goń kanta do żyda i kup ladę-żygulinę!
(licencja 124)i tutaj dopiero włóż silnik 2.0 od Argenty i turbinę a paliwo tankuj w hurtowni odczynników chemicznych(metanol+benzol+olej rycynowy i cośtam jeszcze)