Technika jazdy - szkolenie pod POZNANIEM !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bezpieczeństwo nie ma ceny - jest bezcenne

Coraz większa ilość produkowanych pojazdów mechanicznych wyposażana jest w coraz to nowe systemy elektroniczne, które mają służyć bezpieczeństwu i zapobieganiu wypadkom.

Dawne hamowanie pulsacyjne znakomicie zastąpiono systemem ABS. Jednym z nowszych jest ESP - urządzenie elektroniczne czuwające nad siłami stabilizującymi ruch samochodu jak uślizg, zarzucanie boczne itp. reagując w tysięcznych ułamkach sekundy, poprzez krótkie hamowanie któregoś z kół by pojazdowi nadać właściwy kierunek toru jazdy.

Te i pozostałe nowości wpływają na zupełnie inną technikę prowadzenia pojazdów, w której komputer czuwa nad zamierzonym kierunkiem. Wszystkie gwałtowne ruchy kierowcy mogą wywołać niezamierzone skutki. Ponadto technika prowadzenia auta w zależności od napędu na przód lub tył, szczególnie na śliskich nawierzchniach, jest znakomicie różna.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo i Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta oraz "Głosu Wielkopolskiego", w ośrodku szkoleniowym "Sobiesław Zasada Test i Trening", na lotnisku Bednary-Pobiedziska k. Poznania, 8 lutego br. odbędzie się szkolenie dla wszystkich chętnych kierowców.

  
 
Ciekawa sprawa, słyszałem już o czymś takim, tu jest link do szkoły S. Zasady w Bednarach, jak to jest za friko albo jakiś niski koszt to warto, ale normalnie cennik jest taki: "cena kursu jednodniowego to 350 PLN za osobę w grupie od 6 do 10 osób" więc porażka zupełna, nawet jak za porady legendarnego kierowcy
  
 
heh za jednodniowy teścik to wole sobie wypożyczyć pachołki z Nauki Jazdy lub samemu cosik a la zrobić i poćwiczyć sobie na placyku
  
 
w Wwie jest taka szkółka Akademia Bezpiecznej Jazdy (szkolą chyba na Bemowie i w Legionowie (na swoich autach) koszt dwudniowego szkolenia ok 800 zł (nie wiem dokł. tak słyszałem, nie sprawdzałem), wkrótce chcę się tam wybrać, mój znajomy przechodził taki kurs, mówił, że warto.

pozdr
  
 
Swego czasu Micaj organizował u znajomego pod Toruniem (ale nie było wystarczającej liczby chętnych)
  
 
Pisałem już kiedyś o tej szkole na Bemowie. Jazdy odbywająsie na Oplach, bo to szkoła pod ich patronatem. Część szkoleń odbywa się faktycznie w Legionowie, w ośrodku szkolenia Policji (drogówki).

Myślałem, że ktoś z Poznania lub okolic napisze coś więcej o tej szkole Zasady
  
 
Cytat:
Myślałem, że ktoś z Poznania lub okolic napisze coś więcej o tej szkole Zasady



tej Jackal a co tu więcej pisać jak ja tam nie byłem nigdy w życiu masz linka parę pięter wyżej, będziesz wiedział tyle co ja o tej szkole
  
 
Spoko spoko, może nie byłeś, ale możesz znać kogoś kto był