Yaris Cup

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc!
Pisze tak bo szukajac info o mozliwym tuningu N/A Yarisa natrafilem na cale masy stron odnosnie Yaris Cup i zastnawaim sie..... dlaczego u nas w Polsce Czegos takiego nie ma? Jest przeciez Puchar Alfy Romeo - byl Megane Cup i Cienko Cienko Cup - czy nie mozna by bylo "uruchomic" Yaris Cup'a? - wiem to takie durne dywagacje ale mimo wszystko
  
 
chyba z braku pieniędzy, tak mi się wydaje
  
 
Puchar yarisa jest dość kosztowny nawet taki jaki mają np niemcy, te samochody są bardzo mocno zmodyfikowane i koszty ich eksploatacji są bardzo wysokie, jeśli TMP nie będzie chciało tego organizować i częściowo sponsorować to odpada. Wyciśnięcie mocy z silników yarisa w N/A to zabieg bardzo kosztowny, czym innym są otwarte zawody w japonii gdzie części są tanie a ilość przerabianych elementów mało ograniczana przepisami, ale i tam dominowały i nadal są najbardziej popuarne modyfikacje w postaci turbo co jest tańsze plus rozwiązania hardcore gdzie yaris ma silnik, skrzynię i naped od Celicy GT Four
  
 
Mam złe wiadomości

1. Puchar Alfy Romeo się skończył, bo w naszym pięknym kraju niszczy sie wszystko co związane jest ze sportem samochodowym i rajdami. Yaris Cup miałby sens w porozumieniu z Toyotą, a ta chyba ostatnimi czasy w Europie, zwłaszcza w Polsce nie jest aktywna na tym polu

2. Nie wiem czy słyszeliście, że wydano zakaz startów aut WRC na terenie naszego kraju ?????