Stuki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam mały problem. Przy ruszaniu coś mi stuka w oklicach wału. Sprawdzałem i nie są to krzyżaki ani przegub elastyczny. Czy jest to możliwe aby stukała tuleja wałka głownego skrzyni biegów??
Napiszcie jeśli coś o tym wiecie.
  
 
U mnie było stukanie przy wale i okazało się że jest walnięta ostatnia część wału wchodząca to mostu. Taki swojego rodzaju pierścień/kołnierz
  
 
Moj kumpel mial cos takiego we fiacie okazalo sie ze pekl mu wal
  
 
pekl wal ??
mam nadzieje ze wal napedowy a nie silnika
Moj braciszek cioteczny mial maluszka w ktorym cos stukalo i jak sie pozniej okazalo to byl wal silnika po wyjeciu z silnika i polozeniu na stole dalo sie uslyszec male pyk i juz byly dwa waly a wlasciwie pól-wały
  
 
Kurczę, w takim razie to ja może nie będę sprawdzał co stuka u mnie...
  
 
spoko
wiekszosc stukan walu ma charakterystyczny metaliczny dzwiek
mowa o napedowym wysoki metaliczny moze nie tak dzwieczny jak kamerton ale na pewno nie taki jak wiekszosc mechanizmów
(kurna ciezko opisac dzwiek )
  
 
A stukanie przy ruszaniu w okolicach skrzyni biegów?
  
 
nie mam pojecia musialbym wsiąsc i ruszyc zeby wydac moją opinie
  
 
To jak bedziesz kiedys w Toruniu to daj znac jakos sie umowimy.
  
 
Trawa: to że wydaje ci się że przy skrzyni biegów to nic nie znaczy. Mi też się tak wydawało, mechanik wszedł pod spód i okazało się że to krzyżaki na wale.
  
 
Jakis 2 miesiace temu jak kupilem ten samochodzik to mechanik ogladal krzyzaki. Sa nowe. Wtedy jeszcze nic nie pukalo.
  
 
Mi stuka teraz w moście.
  
 
ja bym jeszcze sprawdził zawieszenie skrzyni biegów ,ten półksiężyc, który jest przykręcony do skrzyni i poprzeczki mocującej do podłuznic pod samochodem.
  
 
Wiesz to może być ciekawe spostrzeżenie, że jak go kupiłeś to krzyżaki były nowe. Czyli tak na chłopski rozum poprzedni właściciel je wymienił, a wymienił bo były walnięte. I teraz jest pytanie dlaczego były. A może wymienił bo coś mu pukało, a to wcale nie były krzyżaki.
Zasadniczo jest kilka możliwości i sprawdź je, zobacz co jeszcze było "na świeżo" przed sprzedażą zrobione.
  
 
Wracając do dziwnych stuków to mam taki problem :

Od dwóch dni mam coś takiego że jak jadę to pojawiają się takie dziwne cięzkie stuki z okolic spodu wozu od około środka do końca karoserii ( coś jakby łup łup )Jak przyspieszam to stuk również częściej się pojawia.Jak się zatrzymam w miejscu i ruszę ponownie to to ustaje.

Dzisiaj odkryłem jeszcze że jak skręcam w lewo to tego stuku nie mam a jak w prawo to znowu się pojawia.Przy jeździe na wprost oczywiście on występuje.

Najgorsze w tym jest to że nie jest to regularne co uniemożliwia zlokalizowanie.Bo jak się już pojawi i się zarzymam nawet na światłach to po ruszeniu już tego nie ma.

Pomocy.
Niech ktoś powie co to może być
Może któryś z was miał taką sytuację

Podejżewam zę to albo wał albo półośka ale nie mam pewności.

[ wiadomość edytowana przez: Dzierzan dnia 2002-12-25 16:22:28 ]

[ wiadomość edytowana przez: Dzierzan dnia 2002-12-25 16:22:57 ]
  
 
to sprawdzcie poduszke pod skrzynią, może jest urwana, oraz podpore wału napędowego, mogło się łożysko rozsypać
  
 
Sprawdziłem dzisiaj wszystko.Poduszki pod skrzynią są w bardzo dobrym stanie.Podpora wału jeszcze w lepszym bo była wymieniana latem.

W dniu dzisiejszym nic mi nie stukało.Poczekam aż zaczie

Pozdrawiam
  
 
Witam
Proponuję również sprawdzić stan drążków stabilizujących tylny most (chyba są dwa). Tam jest takie oczko na końcach a w nim gumowy element. Sprawdź ich stan. Poza tym do głowy przychodzą mi również resory, a właściwie ich mocowanie. Też są tam takie oczka a nich gumowe elementy, które się łatwo zużywają i metalowy resor puka o metalową część mocującą go.
  
 
Dzięki za rady wiciu ale to nie jest to co napisałeś

Te elementy również sprawdziłem i są OK.Pozatym one by nie stukały rytmicznie podczas jazdy na równej nawierzchni.

Obawiam się że most mi się rozsypuje jednak.
Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ??
  
 
Cytat:
2002-12-26 23:12:32, Dzierzan pisze:

Obawiam się że most mi się rozsypuje jednak.
Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ??




Na koziołki z nim i pod samochód
U siebie też nie mogłem zlokalizować źródła hałasu ale postawiłem go na podpórkach,puściłem napęd i droga otwarta.Teraz wiem co hałasuje