JAK ZDJAC KONSOLE BOCZNA Z WLACZNIKAMI SWIATEL OMEGA B

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
JAK ZDJAC KONSOLE BOCZNA PO STRONIE KEIROWCY Z WLACZNIKAMI SWIATEL POSTOJOWYCH DROGOWYCH I PRZECIWMGIELNYCH W OPLU OMEGA B

POZDRWIAM PESO
  
 
Peso czy ty przypadkiem nie chcesz zdezintegrować omesi? . O ile dobrze pamiętam, to po zdjęciu bocznej osłony deski rozdzielczej (od strony drzwi w kształcie półkola) będzie widać boczną część zespołu przełączników i chyba jest montowana na wcisk, przy wyjmowaniu rozłącza się kostkę wtykową. Jeśli się przyjrzysz to na pewno wzystko skumasz, mnie się udało to i tobie musi.
Pozdr Janusz
  
 
dzieki za odzew doszedlem do srub pod wylotem poweitrza (2 sruby ) ale cos jeszcze trzyma na dole i nie widze zadnych srub - prosze o podpowiedz

pozdrawiam peso
  
 
ps chodzi mi o podswietlanie wlacznika swiatel - jest ciemny a chyba powinien byc podswietlony
  
 
Podważasz po bokach delikatnie (blaszki) i wyciągasz całą kostkę z przełącznikiem świateł i przeciwmgielnymi. Nie musisz odkręcać żadnych śrubek i paneli.
Następnie wysuwasz z gniazdek przyciski przeciwmgielnych i cały tył kostki (musisz podważać i wysuwać plastikowe zaczepy na obwodzie). Zobaczysz żaróweczkę (a może diodę?) na górze - musisz przylutować nową.
Przy składaniu dokładnie dopasuj elementy regulacji wysokości świateł i jasności tablicy.
  
 
dzieki za opis wyjalem ale odstapilem od wymiany zarowki bo uznalem to za element nierozbieralny
jak rozumiem otwierwales zespol przelacznikow i jest tam (do oswietlenia glownego przelacznika swiatel) lutowana jedna zarowka ?
jedna widzialem ktora jest dostepna od tylu w plastikowej oprawce - jak rozumiem ta lutowana w srodku jest druga i wymiana jest mozliwa tylko przez rozebranie i wlutowanie nowej
aby uscislic - powiedz mi bo nie mam pewnosci czy glony przelacznik siwatel jest podswietlony (pokretlo i trzy symbole u gory)? u mnie sweici tylko przeciwmgielne i regulacje sciemnienia i wysokosci swiatel

pozdrawiam peso
  
 
Dobrze rozumiesz. Ta którą widzisz w oprawce jest to wyłączników na dole. Do pokrętła świateł jest na górze - lutowana. Bez strachu - zręczne paluszki i gotowe.
Powodzenia.
  
 
dzieki wilekie

peso