Uwaga - wadliwe foteliki !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W polskich komisach może być kilkadziesiąt tysięcy niebezpiecznych fotelików samochodowych. W razie mocniejszego hamowania, maluch wystrzeli z nich jak z katapulty, raniąc się dotkliwie lub zabijając.

Do połowy 2003 roku producenci fotelików samochodowych dla dzieci masowo wymieniali w Niemczech zapięcia trzymające dziecko w pasach bezpieczeństwa. Stało się tak po testach, jakie przeprowadził niemiecki automobil klub ADAC i największa w Europie organizacja konsumencka Warentest Stiftung.

Według dziennika aż cztery z 28 przebadanych uznano za niebezpieczne. Wśród nich znalazł się popularny w Polsce model Chicco Zenith. Przedstawiciel polskiego importera Chicco Paweł Stypulski bagatelizuje problem: Producent nie może uznać wyników badań za reprezentatywne.

Twierdzi też, że wymiana foteli z wadliwym zapięciem w Niemczech spowodowana była... powodami czysto handlowymi , a nie wynikami druzgocącego dla firmy testu.

A jednak Chicco wycofało stary model i zaprzestało produkcji fotelików z wadliwymi zapięciami. Pojawiły się one jednak w komisach.

(Życie Warszawy)
  
 
To jest napewno problem. Obawiam się jednak, że polscy naciągacze ( czytaj : handlowcy) sprowadzą jak zawsze ten bubel do naszego kraju i go sprzedadzą w kolejnych PROMOCJACH w super, hipermarketach. A nasza polska społeczność wykupi ten szmekc.. bo to przecież z zachodu .Dawno temu już powiedziano " cudze chwalicie, swogo nie znacie.." ma to zastosowanie do chwili obecnej. Byle gówno ale dobre.. bo zachodnie.
Mnie też dotyczy ten problem , mam przecież 3latka.. ale kupiłem polski sprawdzony produkt a nie żadne chico.... tym bardziej ,że kilkukrotnie droższy.
Pozdrawiam.
  
 
No właśnie

Moze chociaż ktoś z klubowiczów nie skorzysta z "niebywałej okazji, tylko dziś, tylko u nas".