Rejestracja pojazdu - pliz help

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kochani,

może ktoś wie ile mam czasu, żeby po kupnie samochodu go zarejestrować ?
Mam niepewną informację, że 30 dni,ale nie jestem pewien, a już się nie mogę nigdzie do żadnego Urzędu dodzwonić.
Dzięki za szybką odpowiedź z góry.
  
 
Teoretycznie 30 dni, ale bez przesady, to przecież Polska, nie?

Sama rejestracja :

NOWE AUTO
Jak masz już fakturę (opłaconą) to idziesz z tym do wydziału komunikacji. Jeśli będziesz odpowiednio wcześniej, to załatwisz sprawę jako jeden z pierwszych i po godzinie wyjdziesz z nowiutkimi tablicami. Tablice zawozisz do dilera i wyjeżdżasz nową furką.

STARE AUTO
Jeżeli przyniesiesz ze sobą wszystkie dokumenty kupna i stary dowód rejestracyjny, to załatwisz równie szybko. Przez ok. 30 dni będziesz miał próbne blachy (czerwone).



[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2004-02-18 16:09:59 ]
  
 
eee tam nie bedzie czerwonych tylko normalne, natomast bedzie dowod rej. tymczasowy na 30 dni... po uplywie tego czasu jesli wszystko bedzie OK to dostaniesz dowod staly na te same numery rej...
  
 
To nawet lepiej. Faktycznie nie wiedziałem jużdawno aut na próbnych czerwonych blachach. Czyżby wycofane???

Może zbyt przypominały białoruskie czerwone tablice
  
 
Marqs ma racje. Przerabialem ten temat niedawno. Takze te informacje sa 100%.
  
 
Cytat:
2004-02-18 16:24:52, MarQs pisze:
eee tam nie bedzie czerwonych tylko normalne, natomast bedzie dowod rej. tymczasowy na 30 dni... po uplywie tego czasu jesli wszystko bedzie OK to dostaniesz dowod staly na te same numery rej...



Niestety często Urzędy do odbioru twardego dowodu wymagaja sprawdzenia numerów na stacji dizgnostycznej
  
 
Ja właśnie przerabiam ten temat
Jutro jade odebrać "normalny" dowód rejestracyjny i
wyrejestrować tego strucla (Forda Scorpio)

_Jazz_


P.S. mam nadzieje że już nie będę musiał nic płacić...
  
 
30dni dostajesz tymczasowy dowodzik rejestracyjny a w 29-30dniu (czasami ciut wcześniej o kilka dni ) idziesz i dają ci twardy dowód an stałe, badania techniczengo nie musisz robić chyba że ci takowe wygasa/wygasło, blachy rzecz jasna białe(koniec próbnych!!)
płacisz w sumie około 143zł i zarejestrowujesz
Odwrotna sytuacja-to jak najszybciej zgłosić fakt sprzedania brum brum zgłosdić ubezpieczalni i wpisać dokładną godzinkę z minutami(wielokrotnie pomogło) sprzedaży autka
Dziękuje za uwage i miłego stania w kolejkach życzę
  
 
Cześć Przecież w tej chwili już jesteś zobligowany do przekazania ubezpieczenia kupującemu chyba że sobie tego wyraxnie nie życzy. Więc jeśli masz świerze ubezpieczenie warto to doliczyć do ceny autka a w umowie zawrzeć wyraźnie date i godzine transakcji. jak sie temu przyjrzeć spokojnie to jest dobre rozwiązanie. tylko o paiery trzeba zadbać
  
 
Cytat:
2004-02-18 22:11:56, WlodekCarina pisze:
Cześć Przecież w tej chwili już jesteś zobligowany do przekazania ubezpieczenia kupującemu chyba że sobie tego wyraxnie nie życzy. Więc jeśli masz świerze ubezpieczenie warto to doliczyć do ceny autka a w umowie zawrzeć wyraźnie date i godzine transakcji. jak sie temu przyjrzeć spokojnie to jest dobre rozwiązanie. tylko o paiery trzeba zadbać



O CZYM TY PISZESZ CZŁOWIEKU????
  
 
Pamiętaj aby w przeciągu 14 dni od dokonania zakupu auta zgłosić ten fakt U.S. i odprowadzić 2% podatku od wartości jaka widnieje na umowie kupna - sprzedazy ( jezeli kupujesz od osoby fizycznej), bo są straszne kary za opóźnienia !!!!!!!
  
 
Cytat:
Cześć Przecież w tej chwili już jesteś zobligowany do przekazania ubezpieczenia kupującemu chyba że sobie tego wyraxnie nie życzy. Więc jeśli masz świerze ubezpieczenie warto to doliczyć do ceny autka a w umowie zawrzeć wyraźnie date i godzine transakcji. jak sie temu przyjrzeć spokojnie to jest dobre rozwiązanie. tylko o paiery trzeba zadbać


Niop masz rację że polisa OC przechodzi z autem
Nie potrzebnie użyłem słowa "ubezpieczalnia"(stare zasady jeszcze się czasami mi przypominają)
  
 
Heh

Sytuacja jest z goła inna

W mojej firmie raz na 6 miesięcy są przetargi na samochody służbowe. Mam znajomego, który handluje samochodami i ja mu z kilkoma znajomymi z firmy licytujemy te samochody - za pewną opłatą oczywiście
Kupując od firmy, dostaję fakturę VAT i nie muszępłacić żadnego podatku, nie chcę go też rejestrować na siebie, bo za niedługi czas będę go odsprzedawał innej osobie.
Dlatego pytałem o max. okres w którym nie muszę rejestrować samochodu i czy to jest 30 dni.
Jeżeli tak, to mam 30 dni na zawarcier umowy kupna-sprzedaży z nowym nabywcą autka
Dzięki za wszystkie posty. Jak zwykle można na Was liczyć

Swoją drogą, żeby zaspokoić ewentualną ciekawość, kupiłem do odsprzedania białą Toyotę Corollę 1998 (1999 rok, styczeń rejestracja), poj. 1,4 za 17600 zł po ostrej licytacji (cena wywoławcza 12900 zł). Były jeszcze 2 toyotki, w sumie takie same, ale miały inne ceny wywoławcze (12500 i 10400).