Cena LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć.
Jak myślicie ile może podskoczyć cena litra gazu jak wejdziemy do UE ??? Ile np. gaz kosztuje w niemczech ??? Czy wogóle będzie się opłacało jeżdzenie na gazie ???
  
 
Mam nadzieję, że będzie opłacalne
  
 
?
A czy gaz to taki polski wynalazek , że jak wejdziemy do Uni to będzie inny? My juz teraz mamy prawie unijne ceny. Gdzieś widziałem taką tabelkę z cenami LPG jak znajdę to podrzucę.
Pozdrawki
  
 
dzis na dystrybutorze lpg widzialem nalepe:

podczas placenia karta nalezy nalac minimum za 40zl


zapytalem czemu to koles zkierowal mnie do wlaciciela i byl oburzony czemu pytam.


  
 
w niemczech jest malo stacji przy drogach tranzytowych ale w holandi gaz koszt 36centow wiec kilka gr wiecej niz u nas
  
 
Cześć .
będzie kosztował 8 zł za litr. jeszcze nie weszliśmy a już siejmy panikę i postrach .
  
 
Cytat:
2004-02-25 00:59:29, jendrek19 pisze:
Cześć .
będzie kosztował 8 zł za litr. jeszcze nie weszliśmy a już siejmy panikę i postrach .



to lekka przesada 8 zł za litr na stacji mówia ze moze podskoczyc do ceny jak za rope. ale 8 zł??? to ile wtedy benzyna by kosztowała 15zł litr chyba nie w tym wieku.!!!!
  
 
Przemykb ja z tym 8 zł.to żartowałem:
Ileż może podrożeć 10gr.20gr.lub wcale,niema co siać paniki
i tak będzie sporo tańszy od paliwa.
  
 
Paliwo też podrożeje i nadal bedzie się opłacało jeździć na gazie
  
 
ostatnio w tv mówili o tym ze jestesmy zbyt uzaleznieni od gazu ze wschody ( po tym jak ruski kórek na pare godzin zakręcili), i jednym z warjantów zabezpieczenia ( oprucz zwiększenia dostaw z zachodu ) miało by być znaczne zwiekszenie wydobycia w Polsce!! Z tego zo mówili to wydobywamy tylko niewielką częsć "naszego gazu", czy jesli taka opcja weszla by w zycie to sądzicie że przełozyło by się to na cene gazu???, czy to tylko taka utoopijna wizja w tym chorym kraju?...
  
 
Cytat:
2004-02-25 10:13:13, jendrek19 pisze:
Przemykb ja z tym 8 zł.to żartowałem:
Ileż może podrożeć 10gr.20gr.lub wcale,niema co siać paniki
i tak będzie sporo tańszy od paliwa.



no tak
  
 
Na razie 1,49 orlen, 1.55 shell (WRoCeK) A jak Rosja zakręci nam kurek, to się trzeba wybrać znów pod Moskwę jak za króla Batorego
  
 
ILE ZA GAZ, CZYLI KTO SIĘ BOI CZARNEGO WILKA?

Tekst zamieszczony w "Super express online" z 2-3 sierpnia pt. "2 zł za gaz od stycznia" jest dowodem na to, że dziennikarze lubią straszyć, ale za to są bardzo słabi z matematyki.
Opowieści o tym, że "znacznie podrożeje gaz" i "2 zł za litr mamy od stycznia jak w banku" to bajka o czarnym wilku.
Obecnie akcyza na LPG wynosi 450 zł/tonę. Tona = 1000 kg = 1780 litrów. 450 zł : 1780 l = 25 groszy za litr. Nie wchodząc w dyskusję o kursie euro, jeżeli akcyza wzrośnie ze 100 euro/t do 125 euro/t, czyli o 25%, to z 25 groszy zrobi się dopiero 31 groszy. Jeżeli 6 groszy różnicy na akcyzie ma - zdaniem pana Fabijańskiego - podnieść cenę gazu do 2 złotych, to radzę zmienić kalkulator.
I jeszcze jedno - akcyzę płacimy od każdego rodzaju paliwa i wzrasta ona jednocześnie dla LPG, benzyny i ropy.
Niepotrzebne jest powielanie tego typu sensacyjnych informacji, ponieważ wprowadzają czytelników w błąd i wywołują niepotrzebne nikomu w tej branży plotki.

Text pochodzi ze stronki http://www.poplawski.pl/
  
 
matematyk z ciebie ok
  
 
Tyle że te osławione 125 eur/1000kg to tylko unijna dolna granica i dowolny członek unii może u siebie tą stwkę ustawić na dowolnym poziomie powyżej tej granicy. Stąd też takie wielkie różnice w cenach gazu w niemczech czy holandii. Jednak jestem zdania że nasz rząd nie wpadnie na genialny pomysł łatania budżetu akcyzą z gazu
  
 
w niemczech za gaz dla stałych klientow cena zaczyna się od 35 centów. odgórnie jest blokada na ruchy cenowe z podatkiem i akcyza do 2009 roku i sa naciski dość mocne żeby to przedłużyć do 2020 roku tak jak na metan. anglicy spróbowali podnieść cenę to zapłacili karę do kasy unijnej. więc nie ma się co obawiać jeśli chodzi o zakup lpg, ale podwyższy się cena montażu instalek i to już niedługo.
  
 
Kiedys slyszalem ze podobno po 2 latach bycia w unii stanieje u nas paliwo..ale nie wiem czy to jest prawda...pozdroowka Mariusz
  
 
Cytat:
2004-03-05 22:33:52, croma1 pisze:
w niemczech za gaz dla stałych klientow cena zaczyna się od 35 centów.



A gdzie maja takie stacje dla stalych klientow/ Ja nie widzialem tam tanszego gazu niz 57c,a normalnie tankuje za 67c.
  
 
taka cena gazu jest blisko granicy holenderskie bo się opłaca jeździć na gaz do holandii po 30 centów. a niemiec nawet i 100 kilosów po niego jest w stanie pojechać bo i inne rzeczy moze tam taniej kupić. dla nich holandia jest tak tania jak dla tych wschodnich niemców polska.