Czy to sonda?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam astre 1.6 na gazie butle w kole zapasowym w lecie robiłem 360 km teraz tylko 200 .Możliwe żeby taka różnica? Instalacja ma pół roku Fachowcy twierdzą że to sonda.
  
 
a na benzynce też tobie dużo pali?
  
 
Na benzynie pali mi normalnie.
  
 
Jak na benzynce pali normalnie to (według mnie) nie będzie lambda
  
 
A tak wogóle to ta Twoja instalka to II czy IV generacji??

Ja to bym pojechał na restart kompa od gazu
  
 
II generacja Elpigaz , komp był resetowany nic nie pomogło
  
 
Jak ja miałem problemy z instalką to gazownik wgrał mi nowy program, tzn . ustawił komputer na nowo, pod inne obciążenia.
  
 
Czy do butli wchodzi tyle samo gazu co przedtem.
Po mojemu to sonda jest tylko do tego aby regulowwała długość wtrysku benzyny z wtryskiwacza. Przy gazie jest praktycznie niepotrzebna dlatego jest emulator i on daje cały czas dane do kompa że mieszanka jest miodna. A za to ile gazu wpada za przepustnice odpowiada reduktor czy parownik różnie go tam nazywają. I może jemu się należy jakaś regulacja.
  
 
To nie do konca jest prawda ze sonda na gazie nie jest potrzebna.Komputerek gazowy tez pobiera sygnal z tej sondy do ustawiania mieszanki.Przyczyn zwiekszonego zuzycia moze byc duzo od kiepskiego gazu do walnietego termostatu.Sprawdz napiecia na sondzie przy cieplym silniku osobno na benzynie i na gazie.Porownaj czy sa podobne,wtedy sie dowiesz czy masz dobra mieszanke gazowa.Jezeli na benzynie nie masz przepalow to powinno wszystko wyjasnic.
  
 
Cytat:
2004-02-21 22:11:47, Darkovski pisze:
...
Po mojemu to sonda jest tylko do tego aby regulowwała długość wtrysku benzyny z wtryskiwacza. Przy gazie jest praktycznie niepotrzebna dlatego jest emulator i on daje cały czas dane do kompa że mieszanka jest miodna. A za to ile gazu wpada za przepustnice odpowiada reduktor czy parownik różnie go tam nazywają. I może jemu się należy jakaś regulacja.



Trochę bładzisz. W instalacjach od II generacji wzwyż dawkowanie gazu opiera się także na wskazaniach sondy lambda. Emulator jest po to by oszukać komputer benzynowy.