OT : umie ktos robic wykresy w Excelu??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam maly problem. Musze zrobic na geografie cos takiego jak piramida wiekowa i struktura płciowa mieszkańcow. Troche to dziwnie wyglada. Podaje link do przykladu. Nie chce zeby ktos za mnie to robil tylko wyjasnil jak sie za to zabrac - a dane jzu do Excela wpisalem

Jak ktos moze to prosze o pomoc . gg: 2816710 - caly czas nie widoczny albo email mcneo@osk.lezajsk.info

[ wiadomość edytowana przez: mcneo dnia 2004-02-22 15:39:28 ]

[ wiadomość edytowana przez: mcneo dnia 2004-02-22 15:41:15 ]
  
 
Wiesz, takich rzeczy nie da się dobrze wytłumaczyć przez GG, czy e-mail, to należałoby pokazać.
Jeśli chcesz prześlę Ci wykres z mojej pracy zaliczeniowej z danymi, popatrzysz co i jak i na jego podstawie stworzysz swój. Nie będzie łatwo, ale napewno łatwiej niż jakby Ci to miał ktoś tłumaczyć przez GG.
  
 
Ja w swojej pracy magisterskiej robiłem piramidy wiekowe w excelu.
Excel niestety nie ma gotowych szablonów do bysowania takich piramid i musiałem lewą i prawą stronę pirqamidy stworzyć jako dwa osobne wykresy ustawione potem obok siebie. pracy z tym było co niemiara (zwłaszcza ze skalowaniem) ale efekt końcowy był znakomity.
Jedno co mogę powiedzieć to to, że MS Office to bardzo niedopracowany produkt i na pewno nie wart swojej ceny. Wykresy z excela wklejane do worda powinny wyglądać extra, a niestety nie są odpowiednio skalowane i trzeba ręcznie zmieniać rozmiar bo się nie mieszczą na stronie... Zrozumialbym, gdyby excel i word pochodziły od różnych producentów, ale w pakiecie takie niedoróbki... porażka i padaka!