Wskaźnik paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wszystkim!
mam mały problem, jak jest u was ze wskazówka paliwa, jaj w moim esperaku mam tak, ze jeśli jest mało paliwa np ok 10 l to wskaźnik pokazuje zero!! (jest na czerwonej kresce) wygląda tez na to ze spaliła mi sie pomarańczowea diodka od rezerwy i teraz tylko po kilometrach wiem ile mam paliwa, aha dodam jeszcze że jesli wleje się np pół baku lub więcej wtedy pokazuje prawidłowo, a jeśli jest mało pokaqzuje kompletnie źle.
pytanka:
czy te typy tak mają ?
czy da się to naprawić?
i jak wygląda to u was?
z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.
  
 
Te typy tak nie mają - u mnie pokazuje dość precyzyjnie od minimum aż po maximum.
Co się zwaliło????
Nie mam pojęcia jak to jest rozwiązane w Espero - jesli jest to pływak zanurzony w zbiorniku (jak w polonezie), to najprawdopodobniej się spierniczył.
Co do kontrolki to u mnie też nie działa, ale nie jest mi on do niczego potrzebny , więc nie reperuję....
  
 
u mnie chyba jest skopane, bo gdy wskazówka pokazuje "mniej niż zero" to mogę zatankować 30-35 litrów. Kontrolka rezerwy nie paliła się u mnie od ponad roku. Nie wiem, czy jest zepsuta, czy też nigdy nie mam tak malo paliwa, aby się zaświeciła.
Pytanie: czy pod tylną kanapą po wymontowaniu pompki można ocenić ilość paliwa w zbiorniku? i czy razem z pompą zamontowany jest czujnik poziomu paliwa?
  
 
Z tego co widzę to raczej te typy tak mają. U mnie też z tym jest pokopane. Jak zatankuję do pełna to pokazuję trochę ponad przedostatnią kreskę. Jeżdzę na gazie, więc się tym nie przejmuje. Martwi mnie natomiast, że nie wiadomo jak to jest z rezerwą. Nieraz jesdt tak, że wskazówka nawet nie drgnie a kontrolka się nie pali. Nieraz się pali powyżej kreski. Krótko mówiac nic z tewgo nie rozumiem. W serwisie chcieli za naprawę 350 zł więc sobie podarowałem. Wydaję mi się, że chyba mi paliwo gdzieś ucieka. Ile może wyparować na miesiąc paliwa przy jeździe na gazie???
  
 
Do czujnika można się dostać tylko z zewnątrz i potrzebny jest kanał
Czujnik jest osadzony w przedniej części zbiornika.
Najprawdopodobniej przyczyną tej niesprawności jest brak masy, ale warto sprawdzić wszystkie styki czujnika !
  
 
Tak, HenBas ma rację.
Czujnik ten osadzony jest w przedniej części zbiornika, ale dostęp do niego jest wyłącznie od spodu.

UWAGA! Nie kupujcie nowego na "pałę" ponieważ dostać można 2 rodzaje... na 3 lub 5 śrub.

  
 
czyli jeśli dobrze rozumiem na początek należy sprawdzić i przeczyścić styki czujnika paliwa, jeśli sytuacja bedzie się powtarzać to spróbuje wymienić, narazie dziekiz a porady wszystkie pozdrawiam.