Obróbka głowicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
posiadam głowicę z silnika 2.0 DOHC chciałem się dowiedzieć jakich przeróbek mogę w niej dokonać np. czy mogę powiększyć zawory - i jakie większe zawory zastosować, splanować ją chcę około 1 mm (zakładając że nie była planowana), itp. itd. Chodzi mi o sprawdzone metody.
Tu pytanie raczej do Kosy 131 czy w okolicach Szczecina ktoś zajmuje się takimi przeróbkami.
  
 
Cytat:
2004-02-24 10:13:50, lachu24 pisze:
posiadam głowicę z silnika 2.0 DOHC chciałem się dowiedzieć jakich przeróbek mogę w niej dokonać np. czy mogę powiększyć zawory - i jakie większe zawory zastosować, splanować ją chcę około 1 mm (zakładając że nie była planowana), itp. itd. Chodzi mi o sprawdzone metody.
Tu pytanie raczej do Kosy 131 czy w okolicach Szczecina ktoś zajmuje się takimi przeróbkami.



Glowice z wiekszymi zaworami napewno byly w ritmo 130 oraz z fiatach 131 panorama w 84 roku (taka glowice posiadam, podobnie jak granturismo z FSO-AK. Mam gdziesz namiary na firme zajmujaca sie w szcezcinie glowicami- poszukam telefonu. A co do planowania- bywaja problemy, bo ze wzgledu na ksztalt nie na kazdej obrabiarce da sie taka glowice posadzic. mam tez troche materialow o tuningu dohc. ale to juz raczej do omowienia na priv
  
 
Ale czy te głowice pasują idealnie do silnika 2.0 i czy można zastosować ten sam gaźnik