[A vs B] wymiennosc felg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam krotkie pytanko.

Czy mozna bez problemu w Omedze B zakladac falgi od A (lub senatora B)? Czy offset, rozstaw otworow srubowych i srednica otworu centrujacego sa te same?
  
 
Ja myślę że pasują ale zeknij tu wychodzi na to że nie http://www.alcar.pl[addsig]
  
 
Tak.

Juz pare razy widzialem ome B na koronkach omy A. lub senatora.

Po warszawce jezdzi B na 18" felgach evo500
  
 
Omega A 5x110 Omega B 5x112 więc teoretycznie nie pasują ale w praktyce nie ma problemu z tymi dwoma milimetrami.
  
 
5 x 112 to tylko na zaprzyjaźnionej stronie było

  
 
Hmm nie wiem które są zaprzyjaźnione a które nie ale 5x112 widziałem w jakimś sklepie on-line jeśli się myliłem to sorry
  
 
POWIEDZIAŁBYM OPAMIĘTAJTA SIĘ! - ALE TO SZCZEKANIE NA PUSZCZY

ROZSTAW ŚRUB 5X110 I ANI MILIMETRA WIECEJ !!! I W MODELU A I W MODELU B !
  
 
Worek pokutny juz ubrany, teraz pozostaje (sz)czekać
  
 
no URG ma racje

Moje fele fabryczne potem nałogowo były montowane w Omegach B. Jedna nawet stoi taka na parkingu koło mnie.
  
 
A jak jest z offsetem ? Swego czasu oglądałem się za felami do swojej A i "nałogowo" przeglądałem różne ogłoszenia, to co bardziej rozgarnięci podawali ET, w przypadku Omegi B rozmiar 6J15-7J15 (teoretycznie felg "fabryczych"/"z salonu") spotkałem sie z wartościami od 19 do 36. Fakt, spore te nadkola... Ja osobiście szukałem rozmiaru fabrycznego do A po liftingu, więc może temu jeszcze nie znalazłem - za wąski obszar poszukiwań se upatrzyłem ?
Pzdr
  
 
Moje alu (chyba fabryczne) to :7J-15; ET33
zimówki (stalowe od Omegi B) to również ten sam rozmiar co alu
Pozdrawiam
  
 
ostatnio troszke sobie pojeżdziłem po mieście za alumami do Omy i trafiłem do warsztatu SPECJALIZUJĄCEGO się w felach alu.
po zapytaniu o alumy do Omy gość pokazał mi kilka oryginalnych felg i już !!!!
pytam więc czy inne nie pasują ? -- NIE! bo ET inne bo sro bo owo.
pytam więc gościa grzecznie czy felgi OZ F1 będą pasowały ?- NIE!!!!!
ciekawe????? - to dlaczego q-wa ja latem na nich jeżdzę?!!?
pozd.
  
 
Qrwa.

Po pierwsze:



a po drugie to jakie ET???

ET to zależy od szerokości i wszelkie dyskusje bez podania tego parametru to o dupę rozbić
  
 
Hehehe
  
 
Cytat:
2004-02-25 19:30:25, totr pisze:
ostatnio troszke sobie pojeżdziłem po mieście za alumami do Omy i trafiłem do warsztatu SPECJALIZUJĄCEGO się w felach alu.
po zapytaniu o alumy do Omy gość pokazał mi kilka oryginalnych felg i już !!!!
pytam więc czy inne nie pasują ? -- NIE! bo ET inne bo sro bo owo.
pytam więc gościa grzecznie czy felgi OZ F1 będą pasowały ?- NIE!!!!!
ciekawe????? - to dlaczego q-wa ja latem na nich jeżdzę?!!?
pozd.



Sam fakt, ze mozesz zalozyc felge i na niej jezdzic to jeszcze niewiele. Inny otwor centrujacy (nawet o pol milimetra) moze spowodowac wyrabianie sie otworow srubowych i powodowac, ze felga bedzie sie przemieszczac wzgledem polozenia centralnego.

Nieprawidlowy offset z kolei zmienia kompletnie geometrie zawieszenia i ukladu kierowniczego.

  
 
OK, Prowo, sorry za wqrwianie, ale tak naprawdę to w żadnej dotychczasowej dyskusji nie padły konkrety - a od pewnego czasu je obserwuję chiba - więc czego mam szukać ? O tym, że mozliwość użycia takiego a nie innego ET zależy od szerokości felg, to już wiem na przykład od dawna, ale o tym , że ktoś ma założone np. na Omie A 2.0 po '91 fele 7J15 z ET25 bez zestawów montażowych i mu nic nie obciera, nie rozwala geometrii i jeździ się zajebiście to nic z wypowiedzi nie doczytałem się... Więc.. dlatego wciąż włączam się w dyskusje na ten temat - po prostu chciałbym poznać czyjeś doświadczenia... Proponuję więc usystematyzować te doświadczenia, umieścić na stronie LOB i ewentualne przyszłe wątki na ten temat kwitować rysunkiem z Bartem i linkiem do odpowiednich materiałów na www.
Pzdr


[ wiadomość edytowana przez: salmon dnia 2004-02-26 22:53:04 ]
  
 
Muszę troche Salmonowi przyznac racji.
Rzeczywiście żadna systematyka nie została poczyniona.
Ja tez mam dylemat.
Planuje zmienic felgi na 16-ki, i chciałbym miec 225-ki.
Ponoć tylko jedno ET umożliwia to dla tylnych kół.
  
 
Taaak...

Proponuję także systematykę oleju, klocków, pasków, żarówek, opon itd.

Akurat wszystko to było poruszane, a jeżeli ktoś nie znalazł odpowiedzi na swoje specyficzne problemy tutaj, to znaczy że niestety pozostali nie są wszystkowiedzący i nie mieli doświadczenia z takim przypadkiem.

I ponawianie tych pytań po raz n-ty nie ma większego sensu.

Co do felg - albo obracamy się w wymiarach mniej lub bardziej std. (czyli do 18" chyba) a wtedy mamy podane ET i oponę - i takie informacje można znależć choćby w materiałach GM, albo wchodzimy w zakres eksperymentów.

A wtedy info o tym, że ktoś założył felgę 16" o ET siakimś tam i oponę jakąś i mu nic nie obcierało nadal jest informacją o małej wartości użytkowej.

Np. jak wiadomo opony mają różne kształty, i zastosowanie innej opony o tej samej szerokości nie zagwarantuje nam że i u nas będzie wszystko OK.
Porównywalne byłoby może zastosowanie identycznych felg i identycznych opon (pominę pozostałe zmienne jak stan zawieszenia, takie lub inne nadkola itd.) - a taka sytuacja to chyba jest dość rzadko spotykana.

I nie obrażać się tu, tylko szukać.




[ wiadomość edytowana przez: Prowo dnia 2004-02-27 12:27:57 ]
  
 
witam !
pisząc swój post myślałem że wyjaśniłem kolegom kwestię znajomości tematu felg na naszym rynku ale widzę że nie.
Psinthos z tego co ja wiem to każda renomowana firma do swoich felg produkuje pierścienie centrujące które są wymienne , (dostosowane do modelu auta). ja bynajmniej takowe posiadam.
poza tym na rynku istnieją pierścienie dystansowe którymi można też wyregulować rozstaw kół. co do szerokości opon jakie można zastosować do danej felgi to jest to zazwyczaj podane.
pozd.
  
 
Cytat:
Proponuję także systematykę oleju, klocków, pasków, żarówek, opon itd.



Hmmm, myślę, że jest to niezły pomysł...

A tak na serio, Panowie Prowo i Totr, w końcu rozjaśniliście ten dział mojej łepetynie. Obiecuję juz nigdy więcej nie przyłączać się do dyskusji na ten temat i stosować Barta
Serdecznie DZIĘKUJĘ !
Pzdr


[ wiadomość edytowana przez: salmon dnia 2004-03-01 18:20:26 ]