Niski poziom płynu wspomagania układu kierowniczego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

miesiąc temu kupiłem poldka Caro Plus 1.6 GLI 97r.
Trzaba było w nim zrobić parę pierdółek, teraz pora na wspomaganie. Jak w temacie - poziom płynu jest poniżej min.
Nie wiem co jest przyczyną ale zauważyłem, ze przewody odprowadzające płyn ze zbiorniczka są przy końcach wilgotne.
Ogolnie wspomaganie sprawuje sie OK, nie zauwazylem zeby cos dzialalo nie tak. Mimo wszystko ten poziom plynu mnie troche drazni. Co robic? Wystarczy docisnac te przewody i uzupelnic plyn?
Jezeli tak, to co tam wlac i jak to z tamtad wylac?

--
pozdrawiam
Damian
  
 
dociagnij cybanty na przewodach dolej plynu klasy dextron II do przekladni automatycznych spokojnie moze byc orlenu sprawdz jeszcze wzystkie polaczenia czy niema wyciekow i czy niecieknie zimering na pompie i przekladni jesli nie dolej plynu i co jakis czas sprawdzaj go delikatne pocenie sie przy zbiorniczku iest sprawa prawie normalna i wystepuje w karzdym samochodzie
  
 
Cześć,

Niedawno zamontowałem wspomaganie u siebie. Po pierwszej przejażdżce zauważyłem że mi trochę płynu uciekło, tak jak u Ciebie poniżej min. Okazało się że jeden przewód nie był do końca dokręcony. Po dokręceniu wszystko jest ok i płyn nie schodzi. Podejrzewam że musisz tylko dokręcić cybanty na przewodach.

Jeżeli chcesz wymienić olej (ale po co?!?!) to odkręć przewód w najniższym położeniu. Przy napełnianiu nie zapomnij o odpowietrzeniu układu. (odpowietrznik na przekładni).
Olej musi być typu Dexron II np. Shell, lub tańszy Orlen.
  
 
Wielkie dzięki

--
pozdrawiam
Damian
  
 
Cytat:

Jeżeli chcesz wymienić olej (ale po co?!?!) to odkręć przewód w najniższym położeniu. Przy napełnianiu nie zapomnij o odpowietrzeniu układu. (odpowietrznik na przekładni).
Olej musi być typu Dexron II np. Shell, lub tańszy Orlen.




Nie koniecznie chce wymienic, tylko nie wiem jaki tam jest plyn, takze zapytalem na wszelki wypadek. Ale jak wystarczy dolac Dextron II, to doleje .
  
 
Faktycznie cybanty były troche poluzowane, dociągnąłem je, dzisiaj mam zamiar dolać płynu, zobaczymy czy nie bedzie ubywac

--
pozdrawiam
Damian