Nowa WWW o Yarisie!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc!
Tak sobie w domciu siedzialem i pomyslaloem ze zrobie cos dla potomnosci i stworze strone internetowa poswiecaona tylko i wylacznie Toyocie Yaris - nie chce robic dla TKP konkurencji wiec gdy nowa strona ruszy - jestem gotow przekazac wszystkie materiały. Srona jest TUTAJ
Anyway - strona jest jeszcze czesciowo w budowie (i to w tej wiekszej czesci) - ale juz teraz nadaje sie do ogladania.
Chcialem was prosic o wszelkie oceny dotyczace wygladu strony, propozycje co warto zamiescic na niej. Prosilbym rowniez o wszelkie wsparci w postaci moralnej i dydaktycznej - czyli - o zdawanie relacji z jazdy (o ile to mozliwe) swoim cackem, rady, porady itp.
Piszcie prosze! e-mailem, na priv , czy tutaj
  
 
Fajna stronka

Jedna natomiast wada... kolor czcionki - pomarancz... gdy w tle Yaris sie nie zaladuje to jest ona czytelna, ale po zaladowniu tla przestaje byc widoczna
  
 
Cytat:
Chcialem was prosic o wszelkie oceny dotyczace wygladu strony, propozycje co warto zamiescic na niej. Prosilbym rowniez o wszelkie wsparci w postaci moralnej i dydaktycznej - czyli - o zdawanie relacji z jazdy (o ile to mozliwe) swoim cackem, rady, porady itp.



El_Chueco....
Pierwsze zdanie na głównej stronie, wizytówce Twojego serwisu zawiera taką masę błędów, literówek itd. że normalnie gdybym nie widział wcześniej Twoich wypowiedzi na naszym forum to bym dalej nawet nie zaglądał... a poza tym kolor literek to jakaś pomyłka (źle to widać). Poza tym całkiem fajnie się to prezentuje - duży plus za przejrzysty układ
  
 
Myslalem ze rozmyty Yaris w lte fajnie sie prezentuje - a pomarancz - coz czarnego nie moglem dac bo glupio by to wygladalo - moglem tylko dac cos w tonie pomaranczy zoltego czy zielonego - moze poradzce jakis kolor czcionek? - a c do literowke - to jest efekt pospiechu - teraz wszystko bede dopracowywla ok?
  
 
Niestety nie pomogę Ci w doborze kolorów itd. bo jestem aplastyczny, ale jakoś nie widzę poprawy literówek (chyba, że moje osiedlowe proxy jest wyjątkowo złośliwe). W pierwszym akapicie masz np: "poswiecone" czy "inforamcji". To nie robi najlepszego wrażenia.
  
 
juz poprawilem - ale jak wspominam jest to werja beta - ale dziki za informacje - przydadza sie
  
 
Cytat:
2004-02-29 22:53:55, El_Chueco pisze:
juz poprawilem - ale jak wspominam jest to werja beta - ale dziki za informacje - przydadza sie


Dalej masz "inforamcji rozbudowy" poza tym całe zdanie zawierające to stwierdzenie jest jakieś .... dziwne. Nie zrozum mnie źle ogólnie strona ma zadatki na ciekawą, ale sam prosiłeś o opinie
  
 

Ale weź i przeczytaj chociaż jeszcze raz, powoli cały tekst

Żeby nie było że się czepiam popatrz choćby na pierwsze zdanie: "Witam stronie poświęconej, pieszczotliwie zwanych w Polsce, Yariskom"
Chyba że dowcip zamierzony?
  
 
Wydaje mi sie ze uzasadnienie literowek jako ze to wersja beta nie jest na miejscu... przy robieniu WWW jesli projektujesz je moze zdarzyc sie ze cos nie dziala, nie otwiera sie... wyswietla co zle... np. przy php jakis bledzik wywala itd... ale nie literowki..bo to odrazu swiadczy o stronce zle... i juz drugi raz ta sama osoba moze nie chciec wrocic tam zeby zobaczyc czy np. otwarto kolejny dzial... jesli ma widziec tyle bledow...

A tutaj jakby ktos sie nudzil...stronki mojego autorstwa
- net.gtd.pl/tkp
- ich-dwoje.pl
- wplive.internauci.pl
- doom.metal.pl
  
 
Poprawione! A co do dowcipu w pierwszej linijce - poprawione ale zamerzone - a co do stronki i ewentualnym odrzuceniu ze wzgledu na powstlae literowki to - strona wg mnie ta jest aby poprawic mi humor - bo lubie gormadzic wiedze nt mojego ukochanego samochodziku - a robiac taka stronke na pewno czegos sie jeszcze naucze w dziekidzie projektowania stron www na nikogo nie obrazam sie - mozecie ja krytykowac do woli - kazda krytyka w tym momencie jest przydatna i omocna wiec prosze bardzo
  
 
El_Chueco
Proponuję żebyś w swoim profilu na forum Motonews podmienił stronę WWW na swoją. Czasami klubowicze szukają dodatkowych informacji o sobie na wzajem i będą mieli szybki dostęp do Twojej stronki.

Życzę wytrwałości w tworzeniu i aktualizowaniu stronki, jak trzeba będzie pomóc to daj znać.
  
 
Cytat:
2004-02-29 23:25:21, El_Chueco pisze:
Poprawione!


Nie chciałbym się czepiać, ale pierwszy akapit jest wciąż pełen byków. Kolejnych nie chciało mi się czytać...
  
 
nie czepiaj sie...pozatym masz corolke a nei yariske wiec po co tam wchodzisz
  
 
Cytat:
nie czepiaj sie...pozatym masz corolke a nei yariske wiec po co tam wchodzisz


Sugerujesz, że należy to traktować jako jako taki Yarisowy folklor?

A na serio, to El_Chueco sam prosił o opinie no to je dostaje
  
 
Cytat:
2004-03-01 13:56:10, piotrr pisze:
Nie chciałbym się czepiać, ale pierwszy akapit jest wciąż pełen byków. Kolejnych nie chciało mi się czytać...



Pomóżmy koledze

"Witam na stronie poświęconej, pieszczotliwie zwanych w Polsce, Yariskom. Strona ta powstała w oparciu o coraz to większe zapotrzebowanie na niezbędne informacje dotyczące eksploatacji samochodu, inforamcji rozbudowy oraz naprawy - choc te ostatnie nie maja prawa występować w TYM samochodzie. Będe się starał na bierząco aktualizować poszczególne działy.

Szczególnie interesujące powinien być dział "Tuning" gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące rozbudowy mechanicznej samochodu, jak najlepiej poprawić osiągi oraz wygląd - jednakże, że nie jestem maniakiem tuningu - duzy nacisk bedę kładł na zbieranie informacji o sklepach, portalach i ciekawostach dotyczących tego zagadnienia. "

  
 
No to jeszcze trochę kwestii stylistycznych, np. czy strona może powstać w oparciu o zapotrzebowanie? Może raczej w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie?
W pierwszym zdaniu też chyba nie wystarczy tylko prosta zmiana "zwanych" na "zwanym".

Errare humanum est
  
 
Cytat:
2004-03-01 14:04:39, marcos pisze:
nie czepiaj sie...pozatym masz corolke a nei yariske wiec po co tam wchodzisz


Nie czepiam się tylko stwierdzam oczywiste fakty. Zobacz tylko ile tam jest byków i to na samym początku - to aż kłuje w oczy. Moim zdaniem lepiej powiedzieć to od razu niż później miał by ktoś z zewnątrz wyśmiać autora.
  
 
A może po prostu pomóżmy dając już poprawiony tekst
Oto moja propozycja:

Witam na stronie poświęconej Toyocie Yaris, w Polsce pieszczotliwie zwanej Yariską.* Strona ta powstała w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na niezbędne informacje dotyczące eksploatacji tego samochodu, jego rozbudowy oraz naprawy - choć te ostatnie nie mają prawa w TYM samochodzie występować. Będę się starał na bieżąco aktualizować poszczególne działy.

Szczególnie interesujący powinien być dział "Tuning", gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące rozbudowy mechanicznej samochodu, poprawiania osiągów oraz wyglądu. Ponieważ jednak nie jestem maniakiem tuningu - duży nacisk będę kładł na zbieranie informacji o sklepach, portalach i ciekawostkach dotyczących tego zagadnienia.**

Uwagi do tekstu:
* Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam sens Twojego zdania wprowadzającego i tym samym, czy dobrze je poprawiłam.
** Jakiego zagadnienia? Yarisa jak takiego, tuningu czy informacji o sklepach itp. To jest nie jasne...

Powodzenia w dalszej walce z językiem polskim! Tym bardziej, że na podstronach też są literówki oraz inne błędy.

A co do wyglądu strony:
Yaris w tle przeszkadza mi w czytaniu. Miejscami tekstu po prostu nie widać!
Kolory czcionek czerwony i zielony (oba jakieś przydymione) nie wyglądają razem zbyt ładnie, trochę się "gryzą". Proponuję spróbować innych kombinacji kolorystycznych lub wzmocnienie któregoś z tych dwóch użytych.

[ wiadomość edytowana przez: Yaga dnia 2004-03-01 16:14:08 ]
  
 


Jeszcze tylko przegapiłaś "Szczególnie interesujące powinien być... "
  
 
Cytat:
2004-03-01 15:59:15, Pigletto pisze:


Jeszcze tylko przegapiłaś "Szczególnie interesujące powinien być... "



Ups, sorry!
Dzięki za czujność