Wskaznik benzyny+gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy istnieje mozliwosc podlaczenia ilosci gazu w butli pod wskaznik benzyny. Jesli tak to jak to zrobic i co do tego bedzie potrzebne ??
  
 
Fachmani od gazu proponowali coś takiego koszt to 300zł.
Ale za te pieniądze to zrezygnowałemziała to tak ,wzkażnik pokazuje ilość pb -w momęcie przełączenia na gaz automatycznie pokazuje ilość gazu w zbiorniku
  
 
Tak i z tego co wiem, to dziala o tyle fajnie, ze jak wjedziesz w jakas dziure to wskaznik lata jak po ruskim polu.
  
 
To juz mi sie odechcialo 300 zl ale przesada i jak ma jeszcze latac ta wskazowka to dziekuje bardzo
  
 
takie rozwiazania byly stosowane w instalacjach holenderskich.Wielozawor posiadal podobny czujnik poziomu jak w zbiorniku benzyny.
Wzkazowka nigdy nie bedzie latac poniewaz jest zachowana pewna bezwladnosc wzkazan.Benzynka tez niestety faluje dosyc mocno w zbiorniku a wzkazowka jednak nie lata.
  
 
Mozna zrobić płynne wskazanie na ledach z czujnikiem hala - i nie przekroczy 100 zł
  
 
Cytat:
2004-03-02 19:25:27, carinus pisze:
takie rozwiazania byly stosowane w instalacjach holenderskich.Wielozawor posiadal podobny czujnik poziomu jak w zbiorniku benzyny.
Wzkazowka nigdy nie bedzie latac poniewaz jest zachowana pewna bezwladnosc wzkazan.Benzynka tez niestety faluje dosyc mocno w zbiorniku a wzkazowka jednak nie lata.



W Carinie wskaźnik paliwa porusza się bardzo dostojnie. W innych autach pewnie reaguje bardziej nerwowo. Przynajmniej kumpel z Poldka był bardzo zdziwiony
Pozdro.
  
 
Mój wzkaźnik w polonezie też jest dostojny i nie lata
  
 
Hmm, a nie wystarczy kasować licznika podczas tankowania?
W ten sposób jestem w stanie przewidzieć z dokładnością do 10 km następne tankowanie. Oczywiście kwestia ogólnego zapamiętania stylu jazdy podczas pomiaru.
Tanio, szybko, bezboleśnie.

Toom
  
 
i pod warunkiem że tankuje się "dobry" gaz
  
 
Mam takie ustrojstwo jak "wskaźnik" przy centralce. Fajny jest - jak naleje do pełna to świecą się cztery lampki, jak wyjeżdzę połowę to jedna a niedługo potem zaczyna mrugać "rezerwa".
Jeżdżę na licznik, poza tym jak mam końcówkę gazu w butli [tak na jakieś 30 km jeszcze] to auto zaczyna się niesamowicie mulić - najlepszy wskaźnik rezerwy jak dla mnie.
  
 
Nie do końca mulenie jest oznaką ze zostało jeszcze z jakieś 30 km, mi starcza na jakies 10-15km, a to dlatego, że mam instalacje z kompem i to ustrojstwo u mnie jest jakby zbyt inteligentne. Gdy podaje mu za mało gazu otwiera mocniej silnik krokowy i podaje nadal tyle samo, co potem powoduje że jak mi się gaz kończy to zostaje mało kilometrów do przejechania, ot taki mały patencik w piep..onej instalacji Bedini (nie polecam nikomu).
  
 
U mnie niestety jak sie kończy gaz to mulenie tez jest w ostatniej chwili-na tym nie moge polegać jako wskaźniku rezerwy.
  
 
Cytat:
2004-03-18 14:56:32, JACU626 pisze:
Mozna zrobić płynne wskazanie na ledach z czujnikiem hala - i nie przekroczy 100 zł


mozesz rozwinac nieco ta kwestie? moze jakis schemacik ?
  
 
Hmmmm mam tak samo jak DANIEL : jak zaczyna mulic to przejade max 3 km (lovato - gaznik - poldek)