Ile pali?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanko ...
na jakiej benzynie jezdzicie i ile pala wasze bryczki
ja z silnikiem 1300 ohv przejezdzam od pelnego baku do mrugania rezerwy okolo 330 km w zaleznosci jak ciezka mam noge ...

to jest okolo 40 litrow wahy, zawsze mniej wiecej tyle dolewam - wiec moja spooookojnie lyka 13 na sete ...

a jak wasze ??
  
 
10,5 litra gazu w cyklu mieszanym, w zimie. Silnik 1.4 TC.
  
 
Mam 1300 ohv.
Rekord minimalny to 5,5 litra na setkę( 70 km/h po trasie),
a maksymalny 19 litrów(nie podam,bo Policja też ma internet).
przeciętnie w zimę wychodzi ok. 8-9L.
Duże znaczenie, ma automatyczne ssanie, zawory i zapłon.
Jak masz koło na wałku rozrządu z tworzywa, a nie metalowe, to prawdopodobnie jest wytarte i nie ma możliwości właściwego ustawienia zaworów i i zapłonu. Jak zmieniłem na koło metalowe, to prawie asfalt mi się zapalił pod kołami
  
 
Ja jezdze zazwyczaj na U95 ale czasem tez na Pb95, a moj fiacik 125p pali w miescie okolo 10 litrow (spokojna jazda) a w trasie okolo 8 litrow pozdroowka Mariusz
  
 
Cytat:
2004-03-10 00:21:49, Marek131 pisze:
Mam 1300 ohv.
.... to prawdopodobnie jest wytarte i nie ma możliwości właściwego ustawienia zaworów i i zapłonu. Jak zmieniłem na koło metalowe, to prawie asfalt mi się zapalił pod kołami



kolo mam metalowe zawory i zaplon ustawione
ja ty palisz asfalt majac 1300 pod maske tego zupelnie nie rozumiem )

bo niestety ale moja 131 ma dynamike fiata 125 z ta sama pojemnoscia )
  
 
No moja bryka paliła w mieście (9 - 10 ) U95 , natomiast obecnie pali ok 13 gazu. W trazie rozbujałem ją do 170 na gazie , ale przy spokojnej jeździe na trasie wyszło ok 9 - 10 gazu. Dodam jeszcze ze na gazie lepiej chodzi niż na benzynie , myślałem ze to niemożliwe ale jednak tak jest , nawet równiej pracuje Pozdrawiam
  
 
Według licznika maksymalna prędkość to 160 km/h, jak miał poniżej 100000 km przebiegu było odrobinę lepiej. Co istotnego: dynamika strasznie spadła po założeniu orginalnej skrzyni 5 biegowej od 131. Fabrycznie miałem skrzynię 4 biegową od fiata 124. przy 130 km/h miał 5000 obr/min, przyśpieszał idealnie ze startu do maksymalnej prędkości i swoje palił. Teraz mam muła ale za to 5 biegowego i ekonomicznego.
  
 
Mój 132 1.8 DOHC pali sobie od 12 na trasie do 16-22 w mieście na sazczęście LPG
  
 
no a moj kredens żre 14l w miescie i 12-13w trasie

rozpieszcza mnie nie??
  
 
1.6 DOHC palił w mirce około 11l LPG a teraz w 125p to od 10(raz mi sie tyle udało nim zejść jak w bieszczady jechałem w wakacje) do ok.18l lpg.
w mirce na weberku ,a w 125p na polonezowskim gaźniku.
dynamika na kożyść gaźnika z poloneza (na LPG)
  
 
mi kancik palił benzyny około 12-13 w miescie w trasie ok 10 a teraz na gazie ok 13-15 ale na dniech mam jechac na regulacje bo niedawn zalozony i kazali przyjechac jakzawory wyreguluje.
dodam ze poczatkowo jak go dostałem od dziadka palil mi około 18 przy spokojnej jezdzie co sie potem okazało siedział tam gaźnik od zuka!!
Pozdro
  
 
Polonez 1.6 OHC z 131, chleje średnio 10-12 litrów gazu
  
 
Mirafiori z silikiem 1300?To wogule przyspiesza?Jak czytam ,ze auto wazace ponad tone z silnikiem 1300 pali komus w miescie 9l to wydaje mi sie to smieszne!

[ wiadomość edytowana przez: mufaz dnia 2004-05-09 19:22:25 ]
  
 
Moj kant chyba jest jakis inny wlałem mu kiedys 10l i przejachałem w trasie oczywiscie jakies 140 km. Mam fiata z 89 tylko ze przestał jakies 6 lat kupiłem go jak miał 80 tys przejechane od pierwszego własciciela nawet fakture z polmozbytu mi dał. Teraz mam przejechane 86 tys. wymieniłem hamulce na nowe zawory wyregulowałem jakis czas temu ale cos znowu je słychac, a tak poza tym w tej trasie jechałem ze srednia 75km/h.
  
 
leje u95. malec pali 5,2 cykl mieszany. jakbym zalozyl oryginalne laczki to pewnie ponizej 5l. pozdro!!!
  
 
Moj malec zre tak ok spokojna jazda 6,5 l srednio, ostra jazda 8 czasem 9
  
 
W tę zime na starej turbinie zobiłem 17l/100km.
  
 
a ja przed zima bez turbiny na trzech weberach 40 DCNF przejechalem 30 kilometrow za 50 zlotych.... so what?