Ustawienie zaworów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Co ile tyś km ustawia się zawory w silniku 1,5 ?? (Accent)
  
 
a ja nawet nie wiedziałem ze trzeba co jakiś czas ustawiać zawory.. a tym bardziej w accencie..
  
 
nie wiem jak w accencie ale w ponym zalecają co wymianę oleju.
ustawia się na gorącym silniku (WAŻNE!!!!!)
  
 
W Poniaczu luz zaworow mam sprawdzany przy kazdym przegladzie ...czyli dwa razy w roku
  
 
w tych "nowszych" autach tez to jest potrzebne>? ..albo na przykład starszych ale z "nowsza" technika?
  
 
W nowszych "reguluja sie" automatycznie
  
 
Jeśli masz hydrauliczną regulację zaworów jak Mazda, Mitsubishi, Ford.. to tak ale w Accenie tego nie ma.
Popytam w ASO.
  
 
wszystko prawda ale hydrauliczne zawory ( a dokładnie hydrauliczne kasowanie luzu) też wymagają sprawdzenia i ustawień a cały ich bajer ma też swoje minusy - nie są miedzy innymi tak precyzyjne jak tradycyjne rozwiązania i np dość zaawansowane silniki nie zawsze to stosują.

W uzupełnienieu link http://www.delphi.com/pdf/e/valve_hla.pdf jako przykład jak to wygląda (mniej więcej). Plus info ze w kupie serwis twierdzi ze sie nie ustawia choc oczywiscie to nie znaczy ze sie nie psuje heheheheh. Szczególnie tzreba pilnować oleju (niski poziom szkodzi podobnie niewłaściwa klasa).

Pozdrawiam,

ja polecam zaworki mniej więcej co tyle co świece - a najlepiej tzrymać się manuala w końcu paru inzynierów to wymyśliło i to tych samych co zbudowali silnik najczęściej


[ wiadomość edytowana przez: arturo_soda dnia 2004-03-08 16:58:28 ]
  
 
mało tego heheheheh akurat mam temat na tapecie - hydrauliczne zawory ......
  
 
ale nie zauważylem zeby mi w accencie 2000 (1.3 12v)robili jakies ustawy zaworów na przeglądzie..
  
 
no ba - podobnie w cupe, nie reguluje sie, ale jak juz robia rozrząd to spradzają jak to wygląda, mało oleju albo nie odpowiednia klasa i moga nie działaś za dobrze a w krańcowych wypadkach moga uszkodzić to i tamto, wymiana "szklanek" też się zdarza wg. serwisu a np u mnie to 1,6k pln same szklaneczki

pozdrawiam,

  
 
Mieliście rację ... mea culpa Accent od rocznika 95 ma hydrauliczną regulację zaworów.
Hyundai znowu mnie miło zaskoczył