Zimne powietrze na gazie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
cze mam kadecika 1.3 zalozylem gazik i kolesie zakleili mi dolot zimnego powietrza na obudowie filtra
z tego co sie zdazylem nauczyc to zimne powietrze zwieksza kompresje przez to ze jest gęstrze chyba ze sie myle wiec po cholere oni to zakleili

pewnie jakbym wczesniej wsadzil stozek to by mi go wymontowali

[ wiadomość edytowana przez: IviperI dnia 2004-03-10 00:01:40 ]
  
 
ogólnie to masz racje ale czemu ci to zalepił moim zdaniem bez sensu
  
 
witam.
na gazie zaślepić zimne powietrze to zbrodnia na silniku a szczególnie na zaworach i gniazdach zaworowych bo się mogąszybko wypalić.
  
 
Wiec moge calkowicie zaslonic gorace ktore leci z kolektora
dac mu samo zimne ?? to po co oni tak zrobili jeszcze mi termostat popsuli na filtrze lol :]
  
 
Zapodaj tylko zimne powietrze i tak wtedy bedzie najlepiej
  
 
Zapodaj tylko zimne powietrze i tak wtedy bedzie najlepiej
  
 
Cytat:
2004-03-11 23:16:59, IviperI pisze:
Wiec moge calkowicie zaslonic gorace ktore leci z kolektora
dac mu samo zimne ?? to po co oni tak zrobili jeszcze mi termostat popsuli na filtrze lol :]



Jak już ci popsuli ten termostat ,to zblokuj go na zimnym i po sprawie.
Ciekawi mnie motyw gazowników pozostawienia dopływu tylko gorącego powietrza...
  
 
Jak najwięcej zimnego. Gaz bardzo lubi.
  
 
Popsuli Ci termostat bo byc moze wlot zimnego masz zbytnio skierowany pod prad i bedzie Ci gasl kiedy wrzucisz luz jadac szybko lub np. kiedy bedziesz dojezdrzal do swiatel.... Z tym ze zimne powietrze dla gazu jest oczywiscie korzystniejsze wiec powinni Ci zablokowac dolot cieplego, a wlot zimnego ukryc np. za reflektorem jak to sie robi w poldkach. Pozdr.
  
 
witam.
najprawdopodobniej mieli zbyt ubogą mieszankę na wysokich obrotach i auto na nie nie wchodziło więc ograniczyli ilość powietrza dolotowego żeby wzbogacić tą mieszankę. ciekawe ile straciłeś na mocy na benzynie. tutaj się kłania właściwy dobór mixera. jeśli natomiasr nie masz problemów z benzynką to dolot powietrza zmienić żeby zabierał je z tyłu kierunku jazdy.