Spalanie,regulacje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ma peugeota 405 z 88r, 1,9,inst. Lovato,mam zepsuty prędkościomierz,ale według mnie za dużo palił,więc tak na oko przykręciłem pokrętło od gazu na wężu pod maską,teraz w trsie pali mniej więcej 8-9litrów,porywu to on nie ma,czy dobrze zrobiłem,ile powinien palić,czy to szkodzi silnikowi?
  
 
Ja mam Pegeuta 92r. 2.0 120KM SRI pali od 9-14 litrów w zależności od warunków jazdy. Co do przykręcenia to trzeba to robić z wyczuciem. Mój zachowuje się rewelacyjnie.
  
 
Acha tu stary post
Witam!!! Mam Pegeout 405 SRI 2.0 120KM spalanie jest uwarunkowane od warunków jazdy i trasy, przy ekonomicznej jeździe 80-100 KM w granicach 8-9 litrów (ostatnia mgła na trasie Poznań - Konin A2 ) w mieście w zależności od mrozów od 11-14 litrów. Powyżej 140 KM w granicach 12<... Instalacja Zavoli ma już ponad 2 lata. Jeżeli chodzi porady to napewno pierwsze co jest ważne to porządny reduktor Zavoli, Lovato. Odpowiednio dobrany mikser, palnik ma bardzo ważne znaczenie, idealne utrzymanie układu zapłonowego no i oczywiście filterki (gazu, powietrza). Samochód powinien od czasu do czasu poczuć trochę benzynki.
Pracowałem w firmie motującej LPG. Czekam na pytania??

  
 
Czyli mój w normie pali,mam jeszcze pytanko.Moj peugeot to 405 GRI,co ten skrót oznacza?Ile ma koni?Czym się różni od SRI?A jeszcze jedno,czy to możliwe żeby jedna sprężyna od amorów z przodu się zepsuła,bo jedna strona stoi niżej?
  
 
Skrót typu SRI oznacza wersję sportową wzmocnioną wyprodukowaną we francji, natomiast wszystkie z literką G oznaczają rodzimą polską produkcję. 405 była produkoawana w Polsce w latach 93-96. Jeżeli chodzi o dane to w różnych źródłach podają różne wartości 119-125KM. Sprężyna raczej nie chyba żebe pękła trzeba obejrzeć, możliwe że są wycieki w jednym z amortyzatorów dlatego krzywo stoi.
  
 
Coś mi nie gra,po pierwsze mój jest na 100% nie produkowany w Polsce,mam na to papiery,był sprowadzany chyba z Belgii,po drugie piszesz że były produkowane od 93r, amój jest z 88r,więc jak to jest?
  
 
Sprawdiłem VIN i tak kraj pochdzenia mam Francja,silnik XU9 / XUD9,to w końcu może ktoś mi powie czy ten skrót co ja mam oznacza?
  
 
Sprawdiłem VIN i tak kraj pochdzenia mam Francja,silnik XU9 / XUD9,to w końcu może ktoś mi powie czy ten skrót co ja mam oznacza?
  
 
hje mam pytanko mam TOYOTE CARNIE E 2.0 126 KM i pali mi na traise około 11 a przy 180 około 13-14 a w miescie z właczoną klimą około 16 czy to są w miare dobre wyniki ?? i mam pytanko co z robić cały czas wywala mi poszczególne węzyki wpierw ten otoczony gumą (gruby) biegnacy do kolektora a teraz znowu szlag trafił ten metalowy kabelek biegnacy do emulatora (?) mam instalacje LOVATO o co tu chodz ?????????????? czekam na info
  
 
z tego co piszesz to ja też nie wiem o co ci chodzi.
  
 
No włąśnie, o jakie rurki chodzi?
  
 
witam juz tłumacze takie okrągłe metalowe coś do niego dochodzi metalowa rurka w gumowym kapturku jest ona przyłaczona z apomocą takiej śruby w kształcie stożka a troche powyżej wychodzi rurka o wiekszej średnicy z gumy chyba zbrojonej i ona jest prowadzona do o ile sie nie myle kolektora i co chwila szlak mi trafia to łaczenie ze śrubką w kształcie takiego stożka (klina) i czemu to sie dzieje jesli dalej nie wiecie to postaram sie rzucic na posta fotke z estrzałkami bo juz lepiej tego nie potrafie wytłumaczyć
  
 
Cytat:
2004-03-16 18:28:16, bisua pisze:
[...]
w miescie z właczoną klimą około 16 czy to są w miare dobre wyniki ??
[...]



Po trasie moja łyka podobnie, ale w mieście na klimie trzyma się wedle 14-tu.
Pozdro.
  
 
cytuje autoświat odnośnie znaczników GL SR napisz do nich i opierdol!!!
Pozdro!!!