Gdzie ubezpieczyć Yarisa 1.0 terra

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
rocznik 2002/2003 - kończy mi się w Link4 (poprzednio full opcja ubezpieczenia 1550 zł), przedłużenie umowy wycenili mi na 1840 zł plus zwyżka na młodego kierowcę (czasem dam się przejechać siostrze) 507 zł LOL - pojawiło się zatem pytanie czy nie podziękować za współpracę i nie przenieść się gdzieś, ewentualnie to OC mają raczej tanie a AC gdzieś indziej
(czy inne towarzystwa też biorą za 2 młodego kierowcę dodatkowe składki?)

może ktoś ubezpieczał podobny samochód w wawie?

mam wszystkie zniżki za bezwypadkowość itp. rejon Warszawa

dzięki za sugestie
  
 
moim zdaniem sa firmy ubezpieczeniowe i LINK-4.
wiec ktorej bys nie wybral bedzie wyborem lepszym niz "link4"
ale obecnie najlepiej wyplacalne jest chyba nadal PZU (ostatnio obnizyli stawki) wiec dowiedz sie ile tam zaplacisz...
  
 
Cytat:
2004-03-10 13:57:13, Tomm pisze:
rocznik 2002/2003 - kończy mi się w Link4 (poprzednio full opcja ubezpieczenia 1550 zł), przedłużenie umowy wycenili mi na 1840 zł plus zwyżka na młodego kierowcę (czasem dam się przejechać siostrze) 507 zł LOL - pojawiło się zatem pytanie czy nie podziękować za współpracę i nie przenieść się gdzieś, ewentualnie to OC mają raczej tanie a AC gdzieś indziej
(czy inne towarzystwa też biorą za 2 młodego kierowcę dodatkowe składki?)

może ktoś ubezpieczał podobny samochód w wawie?

mam wszystkie zniżki za bezwypadkowość itp. rejon Warszawa

dzięki za sugestie



Na temat Link 4 krąży na tym forum wiele niekorzystnych opinii....

Co do ubezpieczenia to nikt Ci nie doradzi gdzie powienieneś się ubezpieczyć - każdy z Nas ma gdzie indziej.

Musisz po prostu podzwonic i sie dowiedzieć ile by to gdzie indziej kosztowało (Ja teraz mam w Hestii w pakiecie - w tym roku zapłaciłam prawie tyle co w zeszłym - zwyżka za szkodę ). Co do młodego kierowcy to chyba wszystkie (albo większość) robią zwyżkę - ale nie wpadnij na pomysł aby to pominąć bo nie jakby jakiś kłopot miała siostra to nie wypłacą odszkodowania
  
 
Moja Yariska ubezpieczona jest w PZU - a widoczne "ubytki" - a mimo to nasz "opiekun" zapisal jako pojazd caly czyli w AC wyplata "calego" odszkodowania - wg mnie nie ma lepszej firmy od PZU
  
 
potwiedzam że PZU to najbardziej profesjonalna firma
ponoć kłopoty są z Link4, Hestią, Wartą, Samopomocą ale to tylko zaszłyszane opinie od paru osób
pozdrawiam
  
 
Tomm

Spytaj u dowolnego dilera Toyoty. Dlaczego?

ASO mają ofertę kilku firm i Ci doradzą. Ja co roku załatwiam ubezpieczenie telefonicznie w Auto-Podlasie (Siedlce), tam gdzie odbierałem Toykę.

Oni mają wszystkie moje dane od dnia zakupu, i w parę godzin wyliczają mi wysokość stawki w kilku firmach ubezpieczeniowych, jednoćześnie doradzając, np. "wprawdzie w firmie X jest 50 zł taniej, ale nasz serwis narzeka na czas załatwienia napraw bezgotówkowych", albo "firma Y jest dobra, ale nie uwzględnia zniżek z firmy Z, dlatego może lepiej będzie nadal w firmie Z".

Ja decyduję o firmie, oni załatwiają resztę, a fakturę przywozi mi kurier do firmy, albo do domu. Potem tylko telefonicznie potwierdzam czy moje pieniądze wpłynęły na ich konto.

  
 
Cytat:
2004-03-10 13:57:13, Tomm pisze:
może ktoś ubezpieczał podobny samochód w wawie?

mam wszystkie zniżki za bezwypadkowość itp. rejon Warszawa



ja ubezpieczalem tyle ze nieco starszą

ciesz sie, ze nie miales dzwona gdy byles ubezpieczony w link 4

jezeli chcesz zmienic ubezpieczyciela to paimietaj o odpowiednio wczesnym wypowiedzeniu umowy bo inaczej przedluza Ci z automatu

co do samej firmy - wybierz sie do salonu toyoty oni zazwyczaj mają pakiety negocjowane przez TMP z firmami ubezpieczeniowymi (znacznie lepsze warunki) - i co ważne samochód jest naprawiany według kosztorysu serwisowego w 100% na nowych częściach w ASO

ja mam od 2 lat samochód ubezpieczony w hestii - z własnej winy zaliczyłem poważnego dzwona (kwota naprawy prawie 20k pln) i nie miałem żadnych problemów z Hestią - według mnie jest to firma warta polecenia
  
 
Cytat:
2004-03-11 11:16:55, jackal pisze:
Tomm

Spytaj u dowolnego dilera Toyoty. Dlaczego?

ASO mają ofertę kilku firm i Ci doradzą. Ja co roku załatwiam ubezpieczenie telefonicznie w Auto-Podlasie (Siedlce), tam gdzie odbierałem Toykę.

Oni mają wszystkie moje dane od dnia zakupu, i w parę godzin wyliczają mi wysokość stawki w kilku firmach ubezpieczeniowych, jednoćześnie doradzając, np. "wprawdzie w firmie X jest 50 zł taniej, ale nasz serwis narzeka na czas załatwienia napraw bezgotówkowych", albo "firma Y jest dobra, ale nie uwzględnia zniżek z firmy Z, dlatego może lepiej będzie nadal w firmie Z".

Ja decyduję o firmie, oni załatwiają resztę, a fakturę przywozi mi kurier do firmy, albo do domu. Potem tylko telefonicznie potwierdzam czy moje pieniądze wpłynęły na ich konto.





Trafna uwaga. Od tej strony jeszcze tego nie rozważałem.... Popieram w 100 procentach
  
 
zadzwoniłem do inspektoratu PZU - ich propozycja zwaliła mnie z nóg - pakiecik 1640 zł, zwyżka na 2 młodego kierowcę +5%, (ale siostra sama na razie nie pojeździ) wyszło trochę ponad 1700 zł!!!

OSZCZĘDZAM 600 zł!!!! L O L

prosty wybór

wracam na stałe do PZU, poprzednio ubezpieczając się w link4 oszczędziłem ponad 800 zł - ale zawsze miałem świadomość wyższego ryzyka gdy wyjeżdżałem z parkingu
  
 
Ja mam swoje zdanie na temat PZU. W poprzedniej firmie, w której pracowałem, mieliśmy jedno auto ubezpieczone w PZU a pozostałe w ALIANZ. No i niestety trzeba było skożystać z "usług" obu ubezpieczalni.... Różnica kolosalna:
1. W PZU można godzinami czekać w kolejkach. Może to dobre dla amatorów "starych dobrych czasów", ale na pewno nie dla mnie. W ALIANZ'ie zero kolejek, kulturka, chyba nawet kawę dostałem (ale nie jestem pewien - to było jakiś czas temu)
2. W PZU były problemy z naprawą bezgotówkową (warsztat nie wydawał auta bo PZU nie zapłaciło) ALIANZ nie robił żadnych problemów.

Dlatego jak sobie ubezpieczałem swój samochód nawet przez myśl mi nie przyszło żeby zajść do PZU.