Witam i odrazu pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na poczatek chcialem wszystkich przywitac
jestem tu goscinnie z innego forum (sam uzytkuje skode felicie)

mam pytanie odnosnie Opla Omegi B 97' 2.0 16V automat
chodzi o wymiane oleju w skrzyni automatycznej, co ile kilometrow powinno sie wymieniac, gosc ktory sprzedawal nam auto powiedzial ze w tej skrzyni nie wymienia sie oleju - czy to prawda ?

i drugie pytanie
czy mozna zrobic upgrade softu w komputerze pokladowym, w tej chwili wszystkie komunikaty sa w jezyku niemieckim czy mozna to zmienic np. na angielski ? (o polski juz sie nie pytam bo pewnie sie nie da )
dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
  
 
czesc.

pozdrawiam skodowicza
o maly wlos, a bylbym w tym samym klubie. chcialem kupic skode octawie.

1. w automacie TRZEBA wymieniac olej, ale jak czesto - trudno powiedziec. producenci chwala sie, ze co 50, nawet 70tys. km. serwisanci zalecaja co 30tys. km, a w terenach gorzystych nawet czesciej...
2. niestety nie znam odpowiedzi. nigdy nie widzialem omesi z angielskimi tekstami na wyswietlaczu.

zbyszek
  
 
Cytat:
czesc.

pozdrawiam skodowicza
o maly wlos, a bylbym w tym samym klubie. chcialem kupic skode octawie.

1. w automacie TRZEBA wymieniac olej, ale jak czesto - trudno powiedziec. producenci chwala sie, ze co 50, nawet 70tys. km. serwisanci zalecaja co 30tys. km, a w terenach gorzystych nawet czesciej...


Wielkie dzieki za odpowiedz, juz myslalem ze nikt nie czyta tego forum macie strasznie maly ruch tutaj

Cytat:
. niestety nie znam odpowiedzi. nigdy nie widzialem omesi z angielskimi tekstami na wyswietlaczu.




czy wszystkie maja komunikaty w jezyku niemieckim ? nawet te co sa sprzedawane w polskich salonach opla ?
  
 
Niestety tak, wszystkie komunikaty są w innym niż nasz piękny ojczysty język nawet w autach sprzedawanych w polskich salonach.
  
 
Mam Omegę 2.0 16V z automatem i w serwisie powiedzieli, że olej w skrzyni wymienia się co 90tkm.
Pozdr.
  
 
Cytat:
Mam Omegę 2.0 16V z automatem i w serwisie powiedzieli, że olej w skrzyni wymienia się co 90tkm.
Pozdr.



no to super, ten koles co od niego kupowalismy auto powiedzial ze w serwisie mu powiedzieli ze w tej skrzyni nie wymienia sie oleju :/
auto ma przejechane 100 kkm czyli czas juz wymienic olej
dzieki za odpowiedz
  
 
A może ktoś wie co ile wymienia się olej w automacie z serii A (C20NE)??? jeszcze nigdy tego nie robiłem... a też słyszałem o tym, że w automatach nie wymienia się oleju :? Pozdr.
  
 
Z tego co wiem to w każdym automacie trzeba wymieniać olej, a im starszy tym częściej. Nie jestem pewien ale w Twojej powinno się wymieniać chyba co 60 tkm. Nie ma co oszczędzać bo automacik to droga zabawka.
Pozdr.