Punto 1.2 16V

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Kolega chce założyć gaz do swojego Punciaka 1.2 16V ale nie jest zorientowany jaką instalacje założyć. Może ktoś ma podobny silnik i mógłby mu doradzić?
Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: PiterG60 dnia 2004-03-16 15:10:11 ]
  
 
witam.
najwazniejsze pytanieto rok produkcji.
  
 
Rok produkcji to 2001. Z tego co wiem to ma plastikowy kolektor.
  
 
witam.
samochody po roku 2000 mają mieć wbudowany system EOBD więc niech to najpierw sprawdzi . żeby później nie było problemów z samochodem.
  
 
W TYM ROCZNIKU NA PEWNO JEST OBD I PLASTIKOWY KOLEKTOR DOLOTOWY. JEŻELI SAMOCHÓD JEST NA GWARANCJI TO TYLKO ZOSTAJE INSTALACJA TARTARINI BO TYLKO TAKĄ UZNAJE FIAT.
WIECEJ INFORMACJI OTRZYMASZ POD NR. 4254144 /ASO TARTARINI/
  
 
witam.
zbychu firma tartarini nie ma pisemnej umowy z fiatem więc nie ma obligatoryjnego montażu instalacji tej firmy do fiata. fiat jedynie nie widzi przeszkód w montażu instalacji gazowych do swoich samochodów w okresie gwarancji. wszystko to jest indywidualna sprawa ASO. można także montować inne.
niestety jednak firma tartarini opanowała większość stacji ASO ale to całkiem z innych względów niż jakichkolwiek umów między fiatem i tartarini i jakości tych instalacji.
  
 
heh widze ze PIEKNY BZDET DELIKATNIE MOWIAC.

POdobna sytuacja jest w HYUNDAIU. Jesli nie zaloze instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu firmy BRC strace niby gwarancje.

Oczywiscie tak sobie ASO ustalily bo BRC pewnie dalo w Lape.
Jak dzwonilem do HMP w Warszawie (centrala) to powiedzieli ze ASO ma swobode wyboru instalacji gazowych.

Wiec jak widzicie w POlsce nawet Gazownicy (producenci)daja w lape.
  
 
witam.
w polsce jedyną firmą która ma umowę pisemną jest Landi-Renzo z firmą KIA.
ja dzisiaj podpisałem umowę wspólpracy z HONDĄ i już zrobiliśmy do nowego CRV.