Tryby pracy instalacji - pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam instalkę BRC Just, auto to Toyota Camry 2,2 europejska, '94.
Mam trzypozycyjny przełącznik pracy instalacji [?] : "tylko benzyna" - "auto" - "tylko gaz". Skrajne pracują jak sama nazwa wskazuje, natomiast tryb automatyczny w/g objaśnień gazowników działa tak, że auto odpala na benzynie a po osiągnięciu określonej liczby obrotów przełącza się na gaz.
Instalacja założona w końcu stycznia, zrobiłem na niej około 7 tys. Zawsze jeździłem jak gazownicy kazali: tylko w trybie "auto", przy czym uważałem, żeby rozgrzać silnik przed przełączeniem na gaz. Wczoraj krótko przed zaparkowaniem na noc przełączyłem na "tylko gaz". Dzisiaj rano odpalam na gazie [zapomniałem przełączyć na benzynę] i jadę. Cały dzionek jeździłem w trybie "tylko gaz", w sumie około 200 km stuknięte. I teraz najlepsze: w autko wstąpiło nowe życie, dostało jakiejś niezwyczajnej popierdliwości. Jak później zacząłem obserwować i porównywać do trybu "auto" to wygląda to tak jakby silnik dostawał bogatszą mieszankę. Gazownicy nic na ten temat nie mówili....
Moje pytanie: czym jeszcze różni się tryb "auto" od trybu "tylko gaz"?

P.S. Długo wyszło... bardzo zamieszałem?
  
 
Mam taka samą instalke w poldku. Ja zawsze jeżdżdze w trybie tylko gaz - w zimie jeździłem na automatycznym zeby z rana na mrozie silnika nie hełtać ale juz jest ciepło i z odpalaniem na gazie nie ma problemów. Kiedys miałem gaźnikowca i przez 2 lata w baku nie było kropli benzyny(!) Więc moim zdaniem to nie masz sie czym martwić.
A co do róznicy "między automatem" a "tylko gaz" to tylko to że automat odpala na benzynie a po przegazówce przechodzi na gaz. Ten przełącznik steruje tylko elektrozaworami od gazu i benzyny a napewno nie ma wpływu na wzbogacanie mieszanki.
  
 
Bomba. Teoria teorią a praktyka swoje.
Wyjeździłem trzy butle w trybie "tylko gaz" - autko jest wyraźnie żwawsze a spalanie wzrosło z 15,5 do 16,5 l/100km. Jakiś zbieg okoliczności?
Tankowałem na tej samej stacji co zawsze, nic w aucie nie zmieniałem, nie regulowałem, itepe. Jedyna różnica do stanu wcześniejszego to, że jeżdżę w trybie "tylko gaz".
Może tak zostać, pasuje mi, tylko chciałbym wiedzieć dlaczego...
  
 
Wsystko "cacuśnie" tylko jeden malutki problemik pojawi się po kilku przejechanych tysiącach w trybie tylko gaz- wtryski pójdą się paść,panowie ten numer przechodzi tylko i wyłącznie z gażnikowcami bo tam nie ma się co zatrzeć.
  
 
Przejechac do ruszenia sie wskazowki temp i pozniej dziabnac na tylko gaz. Pozatym mozna tego trybu uzywac tylko kiedy siem chce zeby lepiej jezdzilo autko a normalnie na economiku ze tak powiem

na poczatku twojej opowiesci myslalem ze pomylili ci podlaczenia na pstryczku i jezdziles na tylk obeznyna ale skoro jakos wypalil ci te 3 zbiorniki gazu tzn ze jednak nie

pozdr
  
 
Wiem, że wtryski itepe.... tak w ramach testowania teraz pojeżdżę w trybie auto i zobaczymy czy spadnie spalanie i popierdliwość - za tydzień zdam relację
  
 
Cytat:
2004-04-02 13:30:31, autoel pisze:
Wsystko "cacuśnie" tylko jeden malutki problemik pojawi się po kilku przejechanych tysiącach w trybie tylko gaz- wtryski pójdą się paść,panowie ten numer przechodzi tylko i wyłącznie z gażnikowcami bo tam nie ma się co zatrzeć.


Ja mam przejechane około 60kkm wszystko praktycznie w trybie "tylko gaz" i nic sie nie dzieje-może oprócz tego,że wciąż mruga kontrolka od rezerwy
  
 
Cytat:
2004-04-02 18:25:56, Adam_PE pisze:
Wiem, że wtryski itepe.... tak w ramach testowania teraz pojeżdżę w trybie auto i zobaczymy czy spadnie spalanie i popierdliwość - za tydzień zdam relację



Czekamy na relacje mam nadzieje ze bedzie pozytywna
A co do wtryskow to ja tam sie nei znam mam dwa auta oba na gazniku, trzecie tez bedzie na gazniku hehe ale czy po przelaczeniu na "tylko gaz" nie powinno ich siakos odciac ???

pozdr
  
 
W gażnikowym masz elektrozawór na przewodzie paliwowym.
  
 
Właściwie to już mogę podsumować: w mojej instalacji jazda w trybie "tylko gaz" skutkuje wzrostem osiągów i spalania.
Niedługo czeka mnie regulacja, więc zapytam gazowników o to, ciekawe co powiedzą