Tankowanie na zachodzie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Przeglądnąłem całe forum od początku i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
W najbliższym czasie czeka mnie trasa do Anglii przez Niemcy, Belgię, Francję. Czy we wszystkich w/w krajach mają takie same końcówki do tankowania ? Z tego co wyczytałem, Niemcy mają inne niż u nas, ale jak to jest jeszcze dalej na zachód ?
Czy może "co kraj to obyczaj" ?
Może ktoś orientuje się, gdzie w Krakowie mogę kupić przejściówkę z "naszego" standardu na "zachodni" ?
Pozdro.
Perzan.
  
 
hej,
ja tankuje zawsze w Bielefeld na stacji nalezacej do Stadtwerke, trzeba sie nieco wbic w miasto, ale to juz inna historia. chodzi mi tu teraz tylko o to, ze tankuje bez przejsciowki.
rozmawialem z obslugujacym na temat standardu wlewu no ale niestety nie potrafil mi udzielilc odpowiedzi.

nie wiem jak zaplanowales sobie podroz ale mysle, ze skoro jedziesz z Krakowa to chyba przez "A4" na Olszyne. jesli tak, to na granicy zatankujesz do pelna (tylko niestety trzeba przejechac na druga strone drogi przez wiadukt, a to czasami jest utrudnione przez kolejki tirow). pozniej mysle, ze optymalnym rozwiazaniem na tranzyt przez niemcy w zaleznosci od baku, spalania i oczywiscie wybranej drogi jest Hannover. ja niestety nie mialem okazji sprawdzic tamtejszych stacji.
ale jesli skusisz sie na Bielefeld, to zatankujesz tu na 100%, cena za litr 0,55 Eur taka sama juz od dluzszego czasu.
jesli bedziesz potrzebowal wiecej informacji na temat tej stacji, to wal smialo.

polecam, ale zapewne to znasz:
http://www.gas-tankstellen.info/index.php

pozdrawiam
Andy
  
 
Dzięki za odzew
Ja planuję dołem, cały czas A4 przez Zgorzelec - Drezno - Gera - Kolonia - Bruksela - Calais. Wychodzi mi jakieś 60km bliżej, a to można przyjąć już ok. pół godziny do przodu, co dla mnie jest ważne.
Niestety tankowanie mam co ok. 230-250km
Może ktos wie jak wygląda dostępność LPG w Belgii i Francji ? Gdzieś na pewno wypadnie mi tankowanie
Pozdro.
  
 
we francji gaz jest na każdej stacji nawet przy autostradzie. wtedy kiedy jeszcze były franki to gaz kosztował 3.45 a benzyna 7,5 franka. ceny na autostradzie.
  
 
A jak z końcówkami we Francji ? Nasze, czy zachodnie ?
Pozdro.
  
 
hmm.. podobne tematu były juz na forum.. coś źle szukałeś