Pytanko dotyczace reg.skladu mieszanki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam instalke BRC(1gen).Czy ustawiajac sklad mieszanki na wolnych obrotach krecac wkretem na reduktorze w lewo(wykrecam)wzbogacam mieszanke i na odwrot zubazam?Czy dziala to jednakowo niezaleznie od firmy jaka wyprodukowala instalke?Dzieki za fachowa porade
  
 
witam.
wkręcając się zubaża a wykręcając wzbogaca. tak jest we wszystkich reduktorach. regulacja na reduktorze dotyczy składu mieszanki na wolnych obrotach . natomiast na wysokich reguluje się śrubą na przewodzie do mixera .
  
 
A która jest od czego. Ta mała mosiężna na górze i większa plastykowa z boku parownika. Oczywiście wiem do czego jest ta na samym dole pod spodem

Ups przejrzałem resztę postów na forum i już się dowiedziałem .


[ wiadomość edytowana przez: Danek dnia 2004-04-07 12:52:52 ]
  
 
Przyłączę się do pytania jak wyregulować skład mieszanki gdy ma się do dyspozycji parownik z dwoma pokrętłami ( 3 komorowy?) taki mam w poldku gli bosch + oczywiście śruba na przewodzie , na starym parowniku śrubą na przewodzie reg wys. obroty , w parowniku biegu jałowego , a tu jeszcze jest trzecie pokrętło ( ponoć do średnich obrotów ) nie mogę się z tym połapać , parownik ponoć tartarini ale żadnej nalepki nie ma
  
 
Cytat:
2004-03-22 07:20:37, croma1 pisze:
witam.
wkręcając się zubaża a wykręcając wzbogaca. tak jest we wszystkich reduktorach. regulacja na reduktorze dotyczy składu mieszanki na wolnych obrotach . natomiast na wysokich reguluje się śrubą na przewodzie do mixera .



I też z regulacją nie wolno przesadzać. Za ubogo - silnik zgaśnie, bo nie będzie miał co spalać, a za bogato - też zgaśnie bo osiągniesz próg palności mieszanki.
  
 
Z tym, że dolna granica zubożenia powinna być trochę wyżej niż zgaśnięcie silnika - żeby zawory się nie paliły.
  
 
Czyli dla gazu możemy przyjąc jakieś 10,0-10,2 AFR. A wydajność regulujemy śrubą na przelocie na około 8,8 i powinno być OK. Croma, co Ty na to?
  
 
No tak, tylko jak to zmierzyć??
  
 
Albo lambdą, albo analizatorem spalin.