[OGÓLNE] Sonda lambda. Jak ją sprawdzić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To mam pytanko do szanownych Państwa. Jak sprawdzić sondę lambda ?? Wiem dzięki uprzejmości Wilka gdzie sie znajduje, ze odchodza od niej cztery kable, z czego dwa od podgrzewania. No a jak ja sprawdzic ?? Czekam na odpowiedz, bo autko bardzo slabo jezdzi


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-10-28 19:14:48 ]
[ powód edycji: Temat ]
  
 
Ależ to nie była żadna uprzejmość (zrobiłem sie ostatnio przewrażliwiony po prostu). A sprawdzić można woltomierzem. Albo

czymś takim

  
 
Cytat:
2004-03-23 17:47:52, WilK pisze:
Ależ to nie była żadna uprzejmość (zrobiłem sie ostatnio przewrażliwiony po prostu). A sprawdzić można woltomierzem. Albo

czymś takim





Jezeli chodzi o woltomierz, to najlepszy bedzie analogowy, bo bedziesz widzial jak Ci wskazowa lata Powinna w zakresie 0 - 1V, a najlepiej 0 - 0,8V.
  
 
yyy... przepraszam ze sie wtrace ale gdzie moglbym sie dowiedziec co to lambda bo ja nie utejszy i ucze sie wlasnie najwiecej o mojej drugiej milosci (czytaj essi). tak ponoc trzeba robic uczyc sie nawzajem hehe. albo jakis linczek albo krociutkie zwiezlo logiczne nadwyraz zrozumiale wytlumacznie
  
 
Sonda lambda, czyli czujnik zawartości tlenu w spalinach. Jej sygnał słuzy do ustalenia przez komputer od wtrysków optymalnego składu mieszanki. Tyle w skrócie.
  
 
Info o sondzie lambda znajdziesz tu