[OGÓLNE] Czym przykleić lusterko do szyby?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chcialem poprawic tzn wyregolowac i odkleilem od szyby - czym najlepiej przymocowac je nazat do szyby??

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-11-09 18:22:28 ]
  
 
Ja posmarowałem kropelką i trzyma już jakieś pół roku.
  
 
A ja nie radził bym właśnei takiego rozwiązania bo widziałem jak szyba pęka od takiego kleju.
Mozna użyć kleju do wklejania szyb
  
 
Ja odradzam samemu tego kleic i poradził bym ci jechac do bolka co przykleja lusterka załpacisz z 10zl a bedzie sie trzymac dobrze i szyba ci nie bedzie pekac(bo zdarzaly sie takie przypatki)
  
 
ja też kleiłem kropelką i innimi z tej dziedziny, ale gość mi prykleił klejem do szyb i trzyma już 2 lata
p.s to jedyny klej sprawdzony !
  
 
a ja bylem u faceta co handluje szybami samochodowymi i przykleil mi lusterko za 15pln


widzialem tam kilka szyb do ktorych lusterka byly klejone kropelka - ciekawie wygladaly
  
 
Cytat:
2004-03-26 11:51:48, kamillog pisze:
Ja posmarowałem kropelką i trzyma już jakieś pół roku.



Wcale się nie ździwię jak niedługo zobaczymy taki oto tytuł wątku:
Ratunku pęka mi szyba przy lusterku
  
 
Tylko klej do szyb. Zadnych kropelek itp bo szyba bedzie pekala!
  
 
Można też użyć silikonu akwarystycznego (kleju do szyb), w sklepach zoo od chyba 5 zeta i 2 ml w górę.
  
 



Panowie jedna podstawowa zasada przy klejeniu lusterka do szyby to taka aby klaej był elastyczny i pracował podczas drgań w przeciwnym razie może polecieć szyba 111111
  
 
Ja przy lusterku mam lekko peknieta szybe (na szczescie w pore ja pokleilismy). A to dlaczego ona jest peknieta to glupia hitoria bardzo. Kolega kleil nam lusterko i byl tak zapracowany, ze nie zauwazyl.... ze je odwrotnie przykleil . Trzeba je bylo oderwac od szyby, no i stad to pekniecie...... ehh...

Uuuups, trza isc spac, bo jutro rano zlot
  
 
Witam! To ja sobie już 3 raz skleiłem czymś kropelkopodobnym bo po dwóch pierwszych to się odkleiło ale teraz jak się odklei to jadę do speca.
  
 
Witam! To ja sobie już 3 raz skleiłem czymś kropelkopodobnym bo po dwóch pierwszych to się odkleiło ale teraz jak się odklei to jadę do speca.
  
 
Cytat:
2004-03-26 23:30:46, Maciek1 pisze:



Panowie jedna podstawowa zasada przy klejeniu lusterka do szyby to taka aby klaej był elastyczny i pracował podczas drgań w przeciwnym razie może polecieć szyba 111111


Potwierdzam i dlatego nadal będę się upierał przy silikonie akwarystycznym: - zakres temp. stosowania -50 do +200st.C
- pełne utwardzenie 2mm/doba
- wytrzymałość 2.5N/mm
- wydłużenie przy zerwaniu 500%
a to wrzystko za 5 zeta.
  
 
To chyba sprobuje tego silikonu....

Mi doskwiera switlo stopu klejone na tylnia szybe. Teraz kleje je na tasme dwustronna (cos w rodzaju uszczelki do szyb) ktora kupilem w sklepie z czesciami. Nawet niezle trzymalo przez 2 miesiace ale z powodu zlych nawierzchni (dziura na dziurze) coraz czesciej odpada podczas jazdy...

  
 
a mi dwa lata temu goœciu przykleił takš grubš taœmš dwustronnš i trzyma super... i nie wzišł za to grosza...hehe