Mikser rurkowy czy palnikowy ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
A wiec krotko: ktory lepszy do mojego bolida rurkowy czy palnik ?
Wozidło to poldek. Silnik (1.6 FSO gaznik) ok 50000 przebiegu-stan bdb. Instalka LOVATO ma ok 1,5 roku, mikser mam obecnie rurkowy. Chodzi mi konkretnie o to na ktorym z nich bedzie mial wiekszego kopa ?? O odpowiedzi prosiłbym ludzi ktorzy z instalkami maja doczynienia na codzien bo to ich praca ..... A czytajac to forum wiem ze takich tu nie brakuje
Ewentualnie moze wsparcie taj instalki jakims malym sterownikiem ?
Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: siedle dnia 2004-03-28 04:23:00 ]
  
 
jeśli ci nie zależy aż tak mocno na ekonomice to dobrze wysterowana instalacja z rurkowym da ci większego kopa bo nie ma tam zbyt dużego ograniczenia dolotu powietrza do gaźnika
  
 
Dzieki
Heh. Czyli jednak zostaja rurki i ustawienie na lambda <1 i heja
  
 
Z autopsji wiem że na palnikowym poprawiła sie dynamika
  
 
Cytat:
Heh. Czyli jednak zostaja rurki i ustawienie na lambda <1 i heja


Moja sonda chodzi w niepełnym zakresie .Jest nowa (2 miesiące ma)ale podobno coś na masie słabo domaga? Gazownicy ustawili mi instalke pod ten zakres sondy jaki mam 0-0,6 chyba(nieznam się na jednostkach ) Czy przez to mogą sie pogorszyć osiągi ?Bo ogulnie pracuje teraz bez zarzutu jeżelki chodzi o płynność....
pozdrawiam...
  
 
Cytat:
Heh. Czyli jednak zostaja rurki i ustawienie na lambda <1 i heja


Moja sonda chodzi w niepełnym zakresie .Jest nowa (2 miesiące ma)ale podobno coś na masie słabo domaga? Gazownicy ustawili mi instalke pod ten zakres sondy jaki mam 0-0,6 chyba(nieznam się na jednostkach ) Czy przez to mogą sie pogorszyć osiągi ?Bo ogulnie pracuje teraz bez zarzutu jeżelki chodzi o płynność....
pozdrawiam...
  
 
te 0-0,6 to jest jednostka napięcia w voltach jakie wytwarza sonda.
z tego wynika jak podajesz ,że pracuje w zakresie od ubogiej do lekko wzbogaconej mieszanki.
  
 
Cytat:
z tego wynika jak podajesz ,że pracuje w zakresie od ubogiej do lekko wzbogaconej mieszanki


A tak może być Ponoć Carinki chodzą na bogatej mieszance właśnie dobrze.....