Dylemat. kupić diesla czy benzyniaka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zadano mi pytanie czy kupić diesla czy benzyniaka. i tu doznałem szoku bo ten sam model z silnikiem diesla jest o 20 tyś. droższy od benzyniaka. pomyślcie tyle kasy. przecież kupić benzyniaka , założyć najdroższą insatlkę na rynku to jeszcze zostaje kilkanaście tyś. złotych i przeznaczyć je na paliwo.kupić autko z pełnym wypasem, albo bajerancko je zstuningować. co o tym sądzicie.
  
 
Taka prawidłowość jest od zawsze (diesle droższe od benzynowych) dlatego też nieraz nie ma co patrzeć na różnice w cenie benzyny do ropy - jeżeli w roku robisz mniej niż 15-20 tys km to zakup diesla nie ma najmniejszego sensu
  
 
masz rację jak na załączonym twim rysunku to trzeba się klupnąć w czółko zeby kupić diesla. bo policzyć można ,że na 15 tyś. zl. co pozostają po montażu instalki można dobrych kilka lat jeździć za darmo.
  
 
Niektorzy mnie atakuja juz za to ze nie lubie diesli (ale co tam) i zawsze im wlasnie powtarzam ze tdi (i pochodne) to najwiekszy trik marketingowy na rynku samochodowym chyba w historii no bo popatrzcie - ludek zanabywa samochod z silnikiem prawie dwa litry o mocy (w zaleznosci od wersji) okolo 130KM (optymistycznie rzecz biorac) doplaca wielka kuuuuuupe kasy do tego i jeszcze sie z tego cieszy, dzisus czy to nie genialne ze strony sprzedawcow aut heee

a z 2.0 benyzny ma 150KM luzacko (wolnossace) + zajebista instalka lpg i jeszcze, tak jak pisaliscie na 2 lata jazdy za darmo mu zostaje kasy .... aha no i wciaga nosem tego klekota

W kwestii sportu:
Wsrod posiadaczy tdi i podobnych wynalazkow smieszylo mnie zawsze to ze jak wygrywali wyscig z benzyna to zawsze bylo a jednak disel moze a jak przegrywali to zawsze slyszalem tekst w stylu no coz to tylko diesel

pozdr
  
 
Popieram przedmówców moich. Kupić beznynę i założyć LPG. Kasa zostaje w kieszeni, a późniejsza jazda na gazie powinna i tak być tańsza niż dieslem.
  
 
Thaniel, popieram.

Bociany wogóle się nie kręcą, a obecnie zakładana trwałość na poziomie 250kkm mówi sama za siebie. Tyle robi mój 21 letni silnik, a jak robi - wielu już widziało.
  
 
Piter ja tylko czytalem ale i tak jestem pod wrazeniem hehe

pozdr
  
 
Ale są ludzie,którzy nie uznaja innego silnika jak tylko diesel,mam takiego kumpla.Nie wiem co nim kieruje
  
 
Wiesz Daniel na mnie tez sie patrza dziwnie jak mowie ze wole LPG + bezyna niz gnojufką pędzony silnik albo jeszcze turbo gnój

A moze ten twoj kolega nigdy nie mial NORMALNEGO samchodu hehe
a milosc do klekotow wyssal z mlekiem matki po ojcu taksowkarzu ???

Inna sprawa zobaczcie jakie naklady finansowe sa robione aby reklamowac diesle. Tak jak pisalem wyzej .... marketingowy chwyt 10cio lecia

pozdr