Układ kierowniczy 125p, jak go poprawić???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy nie wiecie panowie co zrobić by "to" było bardziej precyzyjne ?? może mozna go wymienić na coś lepszego??? Myslałem nawet nad włożeniem przekładni od audi100 cygaro zamiast drążka yyyy no tego co przechodzi w poprzeg samochodu łaczy prawą z lewa .... ale to były tylko takie fanatazje.......
bo wkórza mnie luzu nie ma a jak sięprzesiade do np merawy to tam wykonując obrót o 120stopni skręcam dość kąkretnie a w fiaciku...........

[ wiadomość edytowana przez: Gigant22 dnia 2002-11-05 14:46:11 ]
  
 
Ja to po prostu polubiłem...
  
 
jeden to polubił ...... a reszta nie ma pomysłu!!!! żadnego??? Chyba sam cośbędę musiał wymyśleć
  
 
Tylko pewnie Audi 100 miało wspomaganie kierownicy. Przekładnia o mniejszym przełożeniu dość skutecznie może zniechęcić do parkowania w mieście.
  
 
miała miał wpomaganie ....będę chodził na siłownie
  
 
Moja kobietka dala sobie rade przez pol roku, to Ty sobie nie dasz rady
  
 
Jeszcze jedna rada - zmien ogumienie na wezsze, zobaczysz jak wtedy latwo krecic.
  
 
krutka rada węższe lacie z przodu i dużo siłowni
  
 
zmień kierownicę na mniejszą (np od malca FL) i ew. rozmiar opon (felg pewnie też) - Sama kiera daje niezłe doznania - nie mówię o skrętach na full tylko o np zmianie pasa - miodzio. U mnie średnica kiery zmniejszyła sie o ok. 4-5 cm (CC sporting) i układ od razu zrobił sie bardziej bezpośredni - odczucie.

Można wkręcić ograniczniki na podłużnicy - nie za bardzo aby jeszcze spełniały swoją rolę, ale rezerwa jest.

OLOnez IV

[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2002-11-08 14:10:14 ]
  
 
chociaż OLO pisze do rzeczy ......
  
 
A czy wtedy nie kręci się jeszcze ciężej?
  
 
....może ciężko ale przynajmniej pasażer nie bedzie miał wrażenia że wiatr wieje kiedy bedziesz intensywnie machał rekoma niczym sternik na jachcie........ . i może żeczywiście będzie miodzio przy zmianie pasa
  
 
A nie lepiej włożyć wspome od poldka i małą kierownice - wilk syty i owca cała
  
 
Taniej chyba wyjdzie mała kierownica + trochę ćwiczeń fizycznych (wzmocnienie mięśni kończyn górnych )
  
 
Te cwiczenia sa bardzo wskazane przez poldka mam malo ruch
  
 
Mam mała kierę już w 3 poldku - naprawde nie narzekam. Najgorzej jest na postoju, ale wtedy normalną też jest ciężko. Szczerze mówiąc plusy przesłaniają mi minusy

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A nie wiesz może od czego pasuje na wieloklin z drobnymi ząbkami?
  
 
od starszych maluszkow ale te kiery mi sie nipodobaja sam kupilem od CC ale musial bym zmienic kolumne kierownicy na plusowska a tam ponoc napotkam jakies problemy ze stacyjka a ze w tym roku duzo sie juz narobilem przy swoim bolidzie to sobie narazie odpuszczam ta robote.
  
 
SXC - jak by co to umiem odkręcać stacyjki z zerwanymi śrubami. I nadaja sie potem do ponownego założenia

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."