Rozrzad-pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam zamiar w swoim aucie wyminic pasek rozrzadu (pasek i napinacz). I wlasnie mam pytanie czy nalezaloby tez odrazu wymienic pompe wody?? Mechanik mowi ze dobrze by bylo
  
 
Teoretycznie jest tak obliczone że zywotność pompy i paska jest taka sama ale z praktyki wiem że pompa ma więkrzą jeśli masz $ to wymień lecz niekonieecznie co prawda zawsze wtedy jest mozliwość że padnie ale... Ja nie wymieniałe
Aldor
  
 
wymienialem tydzien temy paseki i tylko paski...pompa poczeka na lepsze czasy
  
 
Ja przy okazji ostatniej awarii koła pasowego wymieniałem paski rozrządu, ale moi mechanicy powiedzieli że nie trzeba bezwzględnie wymieniać pompy jeżeli jest z nia wszystko oki bo to tylko podnosi koszty.

Więc niech ci ktoś inny sprawdzi pompe żebyś nie został naciągnięty na zbędną kasę.
  
 
Dzieki

Wlasnie o to mi chodzilo rzeczywiscie to podnosi koszty zasadniczo.
  
 
ja wymienialem pasek zaraz jak kupilem pony mial 98 tys przebiegu
ale nikt nie powiedzial nic o pompie
pompa powinna byc obliczona na caly zywot auta
i tak sie w praktyce zazwyczaj okazuje choc jak wiadomo sa wyjatki
od wymiany zrobilem juz prawie 40 tys i nic
zero problemu
nie wydawaj niepotrzebnie kasy
  
 
należałoby wymienić pompe też. do nissana kosztowała 120zł wiec do hyundaia w japparts chyba nawet bedzie taniej.
  
 
wymieniałem już dwa razy pasek rozrządu i napinacz to są dwa najważniejsze elementy! pompa wody zaczęła mi wyć przy 230.000tys. i dopiero wtedy ją wymieniłem. wystarczy ją obsłuchać stetoskopem /mnie tak zrobili na serwisie/ jeżeli łożyska nie szumią a płyn się nie leje to nie ma co wymieniać.
  
 
Koszt japońskiego zamiennika pompy do Sonaty to 180 zł oryginał 300 zł. Więc skoro jest tak jak cehol mówi to nie ma sensu wywalać kasy.
  
 
U mnie tez byl wymieniany pasek i napinacz, a pompa chodzi dalej i nic nie slychac (jak narazie) i iby tak zostalo
  
 
Cytat:
2004-04-02 07:54:04, jarrni pisze:
Witam,

Mam zamiar w swoim aucie wyminic pasek rozrzadu (pasek i napinacz). I wlasnie mam pytanie czy nalezaloby tez odrazu wymienic pompe wody?? Mechanik mowi ze dobrze by bylo




A czy ten mechanik nie zajmuje się czasem oplami W Astrze II silniki 16V po 60 tyś serwisy zalecają razem z paskiem właśnie wymianę pompy. Paru moich znajomków musiało tak zrobić.
W ASO Hyundaia nie wpominali nic o wymianie pompy.
Zmieniłem tylko pasek i napinacz.


[ wiadomość edytowana przez: kudlaty dnia 2004-04-07 09:53:10 ]
  
 
to ja chyba pogodze wszytkich
nalezy napewno dokładnie sobie posłuchać i popatrzeć na pompe "wody" - jak masz za co i masz zamiar zrobić kolejne 50-100k km tym autem to warto zrobić i mieć z głowy. W wielu serwisówkach zalecają wymiane przy rozrządzie i nie chodzi tu czy juz padła tylko o to ze moze paść niedługo a roboty wtedy jest wiecej.

Pozdrawiam
  
 
w oplu to się spotkałem tylko z wymianą termostatu przy okazji rozrządu ( bo i tak do jego wymiany trzeba było rozpiąć rozrząd) ale to już groszowa sprawa. natomiast wymiany pompy co 60 Tkm to przegięcie. w hultajach zaczynają się odzywać powyżej 200Tkm, jeśli jesteś blisko tego przebiegu to wymień dla świętego spokoju. unikaj włoskich podróbek. dużo tańsze ale ...