Mój zbiornik /butla/ kończy 10 lat i ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Za dwa miesiąca mój zbiornik gazu kończy 10 lat, wiem, że homologacja czy coś tam innego /nie wiem dokładnie jak się to nazywa/ na tę butlę jast ważne na 10 lat, co dalej z tym zrobić?
Może ktoś przerabiał ten problem i mi podpowie?
Wrzucam ten problem na forum, bo za jakiś czas ten problem dotyczył będzie wielu z nas.
  
 
Mój teść przerabiał ten problem 3 miesiące temu. Są dwa wyjścia: 1. Można wysłać zbiornik do ponownego badania (podobno kosztowne - 300 zł i dają homologację na max 5 lat; trzeba wymontować zbiornik i przesłać do Bydgoszczy - informacje z Łodzi)
2. Wymienić zbiornik na nowy (zrobił to mój teść zbiornik 65 l, FSO 1500 - 250 zł zbiornik i robocizna)

Co do drugiego rozwiązania to w niektórych punktach montażu instalacji nie chcieli tego zrobić (wymiana samej butli) - zasłaniali się ustawą, w której podobno jest od niedawna, że sam zbiornik nie jest cześcią istalacji i muszą wymienić zbiornik+zawory i zegarym na nim zainstalowane.
  
 
witam .
najważniejsze pytanie czy to jest butla holenderska czy polska.
jeśli polska to czy ma nabite na tabliczce numery homologacyjne.
jeśli tak to można przedłużyć homologację na 5 lat dając na badania do kolejowego dozoru technicznego. toroidów dalej nie mozna przedłużac . tak samo holenderskie ale holenderskie miały juz w tym czasie homologacje. można wymienić na nową ale także w tym wypadku trzeba takze zmienić wielozawór zbiornika.
  
 
Ciekawi mnie dlaczego toroidalnym nie można przedłużać?
Wychodzi na to że w przyszłości będę musiał zapdać nówke.