Skrzynia biegów w Hyundai Pony - Problem !

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam mały problem prawdopodobnie jest to skrzynia biegow chodz nie wiadomo do konca. Dziwnie sie zachowuje przy wrzucaniau biego. na poczatku jak sie silnik odplai jest wszytsko od biego wchodza bez oporu po przejechaniu paru kilemetrow ak sie silnik zagrzeje zaczynaja sie probelmy, albo bieg wchodzi z oporem, czasem ze zgzytem jak sie zatnie jest problem ze wszytskimi biegami. wsteczny prawie zawsze wchodzi ze zgrzytem. Wymianiany byl caly uklad sprzegła w listopadze miesiac pzniej zaczely sie problemy. Czy to moze byc wina sprzegła ?W czasie jazdy zmiana biegow odbywa sie bez problemu. przy wylacoznym silniku tez bez problemu. Linka sprzegla byla wymieniona jakis tydzien temu bo strzelila. regulacja sruba ustalajaca nic nie dala
Moze ktos mial podobny przypadek
Z gory dzieki za info..

Pozdrawiam

Bruno
  
 
ja w zeszlym miesiacu mialem awarie skrzyni lozyska padly ale biegi wchodzily caly czas super , u ciebie objawy sa dokladnie odwrotne
najpierw sprawdz poziom oleju w skrzyni ale to powinno byc ok
moim zdaniem to awaria sprzegła albo zle zalozone albo zle wyregulowane albo jakies marne to sprzeglo nowe bylo
aby sie o tym przekonac niestety trzeba dostac sie do sprzegla

powodzenia
  
 
Olej mechanik sprawdzal, jest Ok. Jak moze byc zamocowane zle sprzeglo ? Moze od razu go op.... ze to jego wina ze zle zamocowal sprzeglo to nie wezmie pieniedzy ? Sprzegło bylo orginalne mitsubishi (podobno...)

[ wiadomość edytowana przez: bruner dnia 2004-04-05 22:11:05 ]
  
 
rzeczywiście dziwne zachowanie i to po rozgrzaniu silnika.. ja bym postawił na olej. ew. docisk sprzęgła.. ale to by ci sie ślizgało. no jeszcze zostają synchronizatory
  
 
Olej wymieniłem na Castrol smx bodajze. Zaraz po wymianie sprzegła. Przez okolo 1,5 miesiaca biegi wchodzili bez ale, wiec nie sadze zeby byla to wina oleju ktory defakto zalecany jest przez hyundaia Wpadl mi do glowy pomysl ze to moze te linki do zmiany biegow. Czytalem w ksiazce do hyundaia ze jest na nich regulacja. Moze sprobuje podregulowac.
  
 
nie wiem nic o linkach zmiany biegów. olej ze skrzyni nigdzie ci nie ucieka? docisk to raczej nie jest skoro reszta biegów podczas jazdy myka jak należy.. a fałszuje jedynka i wsteczny. moze jednak synchronizatory? tej czesci mechaniki jeszcze nie przerabiałem.. ale człowiek sie cały czas uczy
  
 
Sluchaj w czasie jazdy wszystkie wchodza bez zarzutow. tylko jak samochod stoi a ma silnik wlaczony jest lipa. Dzis sprawdzalem inne nawet zle wchodza, tak jakby sie cos blokowalo. Czuc wyrazny opór. Olej w skrzyni jest sprawdzalem.
  
 
bruner skontaktuj się ze mną , jestem do świąt w Lublinie to spróbuje Ci pomóc
  
 
ok jzu poslalem maila do ciebie
  
 
Juz sobei poradzilem okazalo sie ze byla peknieta jakas czesc w mechanizmie rozlaczania sprzegla, czy cos. Mechanik pospawal i jest git Zupelnie innaczej teraz biegi wchodza i wsteczny wchodzi bez zgrzytu
Dzieki za wszystkei posty.