Alufelgi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie alusy pasują do naszych aut ? Chodzi mi o rozstaw śrub, czy jest na to jakaś numeracja, jak dobrać odpowiednie do espero
  
 
rozstaw taki sam jak w oplu (4 sruby) vw ma tez taki sam i chyba audi (te stersze) na 100% to samo co w oplu kadecie i vectrze, astra tez podchodzi! Gorzej jest z matizami tam dobrac fele to jest obłęd!
  
 
Witam.
Rozstaw śrub to 4x100.
  
 
hmm warto by tez podac srednice otworu centralnego i ET tzn min i max ET pasujace do naszych samochodow..ja niestety tych informacji nie posiadam a chetnie bym oba wymiary poznal bo rozstaw srub to dosc ewidentna sprawa ktora jednak nie przesadza wcale czy felgi pasuja..mowiac jezykiem matematyki to warunek konieczny lecz nie dostateczny
  
 
Nie wiem, czy moja wiedza w tym temacie jest całkowita, ale to wygląda tak :

Oryginalne stalowe felgi posiadają ET-39 ( moje mają takie oznaczenie), ale można stosować felgi z ET-28 do ET-49 !!!
ET-28 ma Adminek w swoich ATS-ach
Średnica centralna otworu (piasty) - 56,6 mm
Rozstaw śrub - 4 x 100 mm.
To chyba wszystko
  
 
A tak własciwie, to o co chodzi z tym ET?? co ono oznacza?? bo tago kule akurat nie wiem.
  
 
Cytat:
2004-04-07 20:53:49, Czarek_Rej pisze:
A tak własciwie, to o co chodzi z tym ET?? co ono oznacza?? bo tago kule akurat nie wiem.



Odsadzenie od piasty. Et 28 koła na zewnątrz, et 49 koła głęboko w nadkolu.
  
 
aha czyli jak bede kupował alumki musze sobie wziąsc ET 28
  
 
oryginalne ET espero wynosi 38 mm. szerokosc felgi tez zalezy od tego czy nie bedzie ocierac o nic, ja mam 15 calowe szerokosc 7,5' Et 44 przy oponach 205/55 ociera leciutko ale tylko w 5 osob i na wybojach. takze pole do popisu jest niezle. pozdrawiam
  
 
witam
a co oznaczaja symbole cyfrowe przed J np. 5,5J itp
dzieki
  
 
to zdaje sie szerokość felgi w calach