Lantra - ciekawostka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzisiaj zabrałem sie za zmiane tarcz przednich w mojej Lantrze (J-2) i przeżyłem mały szok, myślałem że to będzie łatwa sprawa. Ale jednak tak nie było tarcza jest umiejscowiona za piastą i żeby ją wymienić trzeba ściągnąć piaste a to nie jest już taka łatwa sprawa. Jeszcze znajomi mnie dobili że przy zdejmowaniu piasty często cierpią łożyska i trzeba je odrazu wymieniać a to dodatkowy koszt 260zł sztuka.

Jak ktoś z was miał już doczynienia z wymiąną tarcz to chętnie posłucham, bo jeszcze nie wymienione i wszelkie rady będą cenne.
  
 
ja jeszcze nie wymienialem tarcz tylko prawa tylnia piaste
  
 
co to jest 260 pln!! mnie wczoraj wymiana piasty skrobnęła 600 pln w Lantrze wziąść i się posiekać
  
 
Tak, Tak, Tak to chyba przypadłość wszystkich hyundai. Jak wymienialem klocki w moim excelu to tez powiedziano mi ze na przyszlosc jak bede zmienial piaste to zeby odrazu zmienic tarcze tak zeby potem jej nie zdejmoewac razem z nowa piasta.

Pozdro,
  
 
h ehe...tez wiem cos o tym...zakladam przednie tarcze z lantry J1 do pony i musialem wymienic wszystkie lozyska 4 sztuki, tyle ze dokladnie nie wiem ile to koztuje bo jeszcze calosci nie zaplacilem ale sadze ze kolo 500zl za caly przod
  
 
Ja u Siebie wymieniałem i poszło bezboleśnie zadnych łozysk nie wymieniałem pomalutku i spokojnie niezajeło mi to naewt 2 godzin.
Aldor
  
 
Z tarczami to jest problem. Też myślałem, że będzie łatwo tak samo jak w większości japońców (mają tarcze "pływające") odkręcić zacisk hamulca i tarcza sama schodzi a tu ZONK hyundai ma tarcze przykręcone ((
Odpuściłem sobie na razie wymianę tarcz, dozbieram kasę i wstawię taki zestaw.
Tarcze brembo, klocki ferodo.
Mam nadzieje że ten zestaw poprawi skutecznośc hamowania.
  
 
http://www.hmaservice.com/webtech/default.asp
i powodzenia
  
 
Cytat:
2004-04-09 08:37:45, jarrni pisze:
Tak, Tak, Tak to chyba przypadłość wszystkich hyundai.



Nie wszystkich. W Sonacie można wymienić tarcze bez rozpinania łożysk, a co za tym idzie ich wymiany Miesiąc temu to robiłem.
pzdr
  
 
Niestety tarcze połaczone sa z lozyskiem. Pamietam ze jak wymieniano tarcze przy 10 tys km w lantrze na gwarancji bo bily w ASO Wroclawski w Kato to Panowie drzeli o lozyska ale dali rade.Teraz jest 65tys i narazie nic nie bije i lozyska nie hucza. Ogolnie to mysle ze przy wymianie tarcz wymienic tez lozyska i bedzie spokoj na jakis czas.
  
 
piasty tylnie tez już przerabiałem - drogie ale udało sie załatwić taniej

a przednie tarcze u mnie już sa nowe tylko przy wymianie poszły łożyska

Speed zapłaciłeś 600zł za jedna piaste z wymianą duużo !

jak by ktoś z forumowiczów potrzebował jakieś częśći zużywalne do swoich furek to chętnie pomoge bo moge troche taniej załatwić (pracuje w branży motoryzacyjnej - hehe ) wiec jak coś to zawsze chętnie pomoge na gg
Pozdro