Ogolnie dobrze, ale...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc

Kupilem niedawno samarke z instalacja Elpigaz. Instalka jeszcze na gwarancji do czerwca. Ogolnie jestem z niej zadowolony, bo smigam na niej raczej bezawaryjnie, ale mialem 2 przypadki, z czego jeden przed chwila, kiedy instalacja mnie zawiodla Pierwszy raz, po myciu, samochod nie chcial zapalic na gazie i po przejechaniu kilku km na benzynie tez odmowil jazdy na LPG. Prawdopodobnie gdzies dostala sie woda.Wieczorkiem problem zniknal wiec sie nie martwilem.Bylem ostatnio u gazownikow, sprawdzili sklad mieszanki, wzieli 20 zl i powiedzieli ze jest ok. Dzisiaj natomiast wsiadlem rano do autka i probowalem zapalic. Czyatlem wczoraj na forum, ze lepiej na zimnym silniku zapalac na benzynie, wiec przelaczylem na waszke i odpalilem autko. Przejechalem kawalek, poczekalem az silnik sie troche podgrzeje i przelaczylem na gaz... i dupa... Nie chcial isc. Wczoraj jeszcze wszystko bylo ok, a dzisiaj mogila. Deszcz nie padal w nocy wiec raczej woda nigdzie nie weszla. Dojechalem teraz do domu na benzynie, przelaczylem na gaz i dalej bez zmian. Nie chce zapalic. Wykluczam brak gazu w zbiorniku bo wskaznik pokazuje ze mam go w baku , poza tym wczoraj tankowalem wiec na 100% LPG jest. W czym moze tkwic problem ?


Pozdrawiam
Matys

[ wiadomość edytowana przez: 83matys dnia 2004-04-09 14:21:54 ]
  
 
Instalacja jest oczywiscie gaznikowa
  
 
Jezeli wystapilo to po myciu to sprawdz przewody zaplonowe, lub po nagrzaniu sie silnika sprawdz, czy parownik tez jest cieply, moze gdzies sie przewody zagiely. Mozliwe tez, ze jakies polczaczenie elektryczne szwankuje i nie otwiera sie zawor - i to jest chyba najbardziej prawdopodobne. Mozesz to sprawdzic za pomoca kontrolki 12V, lub neonowki.
  
 
dzieki za odpowiedz Wlasnie przyjechalem samochodem i znow mialem identyczna sytuacje. Pod domem odpalilem na gazie,przejechalem pol metra i koniec. Nie chcial odpalic. Przelaczylem na benzyne i w czasie jazdy kilka razy probowalem przelaczyc na gaz. Zalapalo dopiero pod koniec drogi Mozesz jakos dokladniej wyjasnic metode sprawdzania neonowka badz dioda 12 V? Nie bardzo wiem jak sie za to zabrac, co i gdzie sprawdzac.
Pozdrawiam
Matys
  
 
A może nie łączy sam przełącznik gaz/benzyna.
  
 
problem chyba sie rozwiazal wczoraj slabo tez mi szedl na benzynce i... dzisiaj zajrzalem pod maske. Okazalo sie ze dwa kable od swiec byly troche luzne... Prozaiczna sprawa i troche wstyd hehe No ale do bledow trzeba sie przyznac W kazdym razie mechanicy u ktorych bylem ostatnio chyba sie nie przylozyli do dokladnego zalozenia kabli, a ja tego nie sprawdzilem. Poki co jest wszystko ok. Jak sie okaze ze to jednak cos innego to dam znac

Zycze wszystkim mokrego poniedzialku
Matys