Jak uzupelnic instalacje o kompa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bylem sobie na przegladzie mojego samochodu, wszystko bylo ok, gosc przyczepil sie do tego ze moj samochod ma instalacje gazowa bez kompa. A dlaczego sie przyczepil??? Bo podobno 04.2002 roku weszla ustawa,ze jak samochod ma katalizator i sonde lambda, to musi miec tez instalacje gazowa z kompem (i silnikiem krokowym do samoczynnej reg. instalacji gazowej). A moja instalacja byla zalozona w 07.2002 roku wiec musi spelniac te wymagania. Ktos slyszal cos na temat takich wymagan???

Takze firma instalujaca gaz nie poinformowala mnie o ty, a poza tym to chcialem jej zrobic antyreklame, bo ma strasznie niemila obsluge i zatrudniala niekompetentnych ludzi. Jest to firma z wrocławia, z ul. Dlugiej za stacja diagnostyczna, salonem samochodowym i stacją benzynową (kto zna wroclaw bedzie wiedział). STANOWCZO NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!


A teraz pytanie na rozwiazanie problemu (nie mowie o zmianie firmy robiacej przeglady). Gdzie mozna dostac takie sterowniki skladem mieszanki (kompu, centralki, sam nie wiem co to jest) i silniki krokowe, ile uzywane moga kosztowac??? Trudny jest montaz?? Czy trzeba jakies emulatory stosowac, czy po prostu podlacza sie kompa pod sonde lambde???
  
 
Nazywa się to PTHW i jest sam salon Seata

Komp założysz za jakieś 300 PLN
  
 
lepiej wyjdziesz na tym jak usuniesz katalizator.
  
 
wszystkie samochody zarejestrowane od 1995 roku muszą mieć kompa i to obowiązuje od 1997 roku lecz tego nikt nie przestrzegał.
zaczęli to przestrzegać w momencie zaostrzenia przepisów wymagania jakości spalin i wejścia nowych przepisów homologacyjnych. chociażby tylko żeby ograniczyć szarą strefę montażu instalacji. i dostosować się do unijnych przepisów. w niedługim czasie może wejść poprawka 115 to koszty montażu będą wyższe.