Pulsujący pedał ham.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio wymieniłem płyn hamulcowy i zrobiłem zbieżność i okazało się ,że od tego czasu w czasie hamowania wystepuje drżenie padału. Te wibracje nie przenoszą się na kierownicę i w związku z tym mam pytanie jaki związek ma wymiana płynu i te pulsowanie, są to typowe objawy krzywych tarcz ale dlaczego ujawniło się to dopiero po wymianie płynu.Osobiście coś mi przychodzi do głowy ale chciałbym wiedzieć co o tym myślicie.
  
 
A okładziny oki
  
 
a moze na ten stary plyn byl tak kiepski ze zrobil sie az tak sprezysty ze te drgania tlumil? po wymianie sie to ujawnilo
ale!!!! podobny objaw wystepuje tez jak sa luzy miezy felga a piasta lub piescieniem dopasowujacym felge
  
 
Jak juz kiedyś pisałem, u mnie taki objaw pojawił sie po big dziurze w naszych pięknych drogach - felga cała a piasta się lekko wykrzywiła i pojawiły się właśnie takie drgania - oczywiscie wymieniłem tarcze żeby to zdiagnozować
  
 
a nie są przypadkiem hamulce zapowietrzone? może spróbuj przedmuchać?!
  
 
Tarcze Panie tarcze ............
  
 
moja pierwsza myśl była taka jak odpowiedz lucasa
i uważałem ,że stary płyn nie przenosił drgań tłoczków na pedał ale teraz zastanawia mnie to,że jeżeli to tarcze to dlaczego przy hamowaniu nie drży kierownica
  
 
Cytat:
2004-04-19 21:42:05, Fazzi pisze:
moja pierwsza myśl była taka jak odpowiedz lucasa
i uważałem ,że stary płyn nie przenosił drgań tłoczków na pedał ale teraz zastanawia mnie to,że jeżeli to tarcze to dlaczego przy hamowaniu nie drży kierownica



na pewno ?????? am moze jedna tarcza bije
  
 
uważam ,że która by nie biła to powinno sie to przenosić na kierownice ale może się mylę

w ostatnim czesie wymieniłem silenbloki , gumy na stabilizatorze i szczeki z tyłu ale te drgania pojawiły się po wymianie płynu i zrobieniu zbieżności
  
 
Fazzi, rzecz w tym ze wina może być w bębnach, tzn. dokładnie w rozpierakach tylnych, dlatego nie masz drgań kierownicy. A powód tak jak lucas napisał.
  
 
Jak powiadasz nie tarcze, to luzik sie pojawił ale nie nasz Brat Redaktor przekładnia sprawna kier. na 100% wszytko jak sie nalezy podokręcane ????
  
 
Fazzi u mnie jest podobnie jak się tarcze zagrzeją bo już są cienkie jak papier i za chwilkę będę musiał prosić MAGa o przesyłkę. Kierownica mi nie drży, ale czuje jak pedal pulsuje. Kierownica drży pewnie przy większych zniekształceniach.
  
 
dzisiaj rozwiałem wszelkie wątpliwości
żeby być pewnym czy to przód czy tył ścisnąłem przewody hamulcowe tylne przez co tył nie hamował wcale i okazało się że po drżeniu ani śladu , więc jutro daję bębny przetoczyć i myślę ,że będzie po problemie
  
 
Cytat:
2004-04-27 17:34:36, Fazzi pisze:
dzisiaj rozwiałem wszelkie wątpliwości
żeby być pewnym czy to przód czy tył ścisnąłem przewody hamulcowe tylne przez co tył nie hamował wcale i okazało się że po drżeniu ani śladu , więc jutro daję bębny przetoczyć i myślę ,że będzie po problemie



łał... Zgadłem