Zapalanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam problem z zapalaniem auta, prosze o rade co sprawdzac aby usunac usterke. Juz przedstawiam problem autko nigdy nie odpala za pierwszym razem wystarczy raz zakrecic rozrusznikiem, za moment drugie podejscie i jest - pali, w zimie bylo za 3 razem nawet w najwieksze mrozy 1- zakrecic rozrusznikiem, 2- silnik zapalil i za 2s zgasl 3- silnik pali i jest ok. Ostatnoi zauwazylem ze jesli zostawie auto na sloncu (dobrze sie nagrzeje, parowka w srodku), przekrecam kluczyk i...... odpala za pierwszym razem ale tylko w tym wypadku. Moze ktos mial podobny problem i sie z nim uporal.
Pozdr,
  
 
czyli jak silnik masz wychłodzony to to Ci za 1 razem nie odpala ale w sumie jedyna rada to przykrywac autko kocykiem na noc chętnie posłucham innych rad bo sam w zimie mam problemy
  
 
Wlasnie, dodam ze swiece sa nowe przewody tez ok. Czasem wydaje mi sie ze ssanie zalącza sie zbyt pozno...
  
 
ten typ tak ma
  
 
Mam podobny problem z Poniaczem:

kiedy przekręcę kluczyk, silnik odpala, chodzi 3 czy 4 sekundy i gaśnie, dopiero za trzecim razem udaje się utrzymać obroty. W lato jest normalnie. Jednak postanowiłem z tym skończyć i właśnie stoi u mechanika. Powiedział, że odpowiada za taki stan niewłaściwa praca "elementu rozruchowego, zresztą co będę ci tłumaczył", myślę, że facet wie co robi.

Wcześniej żeby to zwalczyć, podkręciłem gaźnik, tak, że na luzie chodzi między 1000 a 1100 rpm, wymieniłem pompę paliwa, lałem denaturat i tak to nic nie dało. Mam tylko nadzieję, że ten mechanik zreperuje.

Sam chyba nic nie zwojujesz.
  
 
drogi zico. najprostszą metodą na pozbycie się gaśnięcia po zapaleniu na zimno jest odpalanie bez ssania a jak tylko złapie wyciągasz na maxa i chodzi. miałem to samo i żadne regulacje nie pomagały. podobno to typowe.
  
 
A czy to przypadkiem , nie jest wina zaworu termicznego sterującego membraną zaworu EGR ? Na zimnym silniku nie powinna zadziałać . Miałem te same objawy , palił za 3 , 4 razem .
Zobacz , czy na zimnym jest zamknięta na wolnych obrotach.
Nawet przy przegazowaniu nie powinna zadziałać.