Kloce hamulcowe tomex (jakieś polskie)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ktoś ma klcki hamulcowe tej firmy? Są one coś warte?
  
 
A jakie bo nic nie ma tu na ich temat
  
 
Już wszystko wiem. Są podobno takie dobre, że felgi robią się szarne, a takie ciche, że przypominają odgłos męczonego kota.
  
 
ja moge ci do esiego polecic (jesli chodzi o tanie) klocki o nazwie REMSA - za 60pln do mkV - rewelacja
  
 
ATE 108 zł komplet. A o rodzimych wytworach radzę zapomnieć.
  
 
zrobiłem na nich na razie 5.500 i felgi nie zapylone i nie ma odgłosu męczonego kota. po wycieczce w Alpy i zdrowym hamowaniu dalej spoko. kot był męczony na klockach topeź .kiedy.s takie były. kupiłem do Tipo i wywaliłem po 400 km. z powodów w. wymienianych. tomex w moiim mieście-43 pln do essinki.
  
 
Ja tez na nich jezdze i nie narzekam z pewnoscia mniej brudza niz LUCASy,a cena jest atrakcyjna.
  
 
Wolę brudzące, niż odklejające się od płytek nośnych Ale może się mylę...
  
 
Właśnie skończyły mi się hamulce i dziś zamontowałem oryginały motorcrafta - 128 zł (do mk VI) w serwisie forda, na poprzednich zrobiłem 50 tys km i byłem bardzo zadowolony, więc nie zamierzam zmieniać na inne.

Do Wilka - założyłem sprężyny od BMW na tył - jak na razie rewela

GRE
  
 
Cytat:
2004-04-22 23:10:12, GRE pisze:
Do Wilka - założyłem sprężyny od BMW na tył - jak na razie rewela


Cos bliżej ?
  
 
Siadły mi spreżyny w eesim, mają załadowanego essiego (3 osoby z tyłu + full bagażnik załadowany) autko siedziało aż za bardzo (pare razy podczaj jazdy spodwem przywaliło). Postanowiłem mieć autko wyższe z mocniejszymi sprężynkami. Popytałem u siebie mechaników, którzy tym się zajmują i polecili mi sprężyny od starego audi 80. Byłm na giełdzie we wrocku i porównałem sobie sprężynki od starego audi - miały troszkę większą średnicę, ale na kielich by wlazły, trzeba by było je jeszcze troszkę skrócić. Pan handlujcy na giełdzie powiedział mi, że kupują do essiego co by był wyższy i możnaby w niego zapakować, sprężynki od bmw (niestety nie znam od jakiego modelu). Przymiezyłem je z oryginalnymi essiego i okazało się, że na kielich pasują idealnie, i długością niewiele się różnią (niecały 1 cm), no i sprężyna jest grubsza. Więc je kupiłem - 75 zł za 2 sztuki. zamontowałem i śmigam, na razie jest ok. Autko wysoko z tyłu stoi obciążyłem je na max'a i jest dobrze. Tak więc w połowie maja będąc w augustowie odwiedzę ducha puszczy