Rozwiercenie silnika?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy rozwiercenie silnika ma sens? Czy poprawia sie osiagi i w jaki sposób wpłynie to zna zuzycie paliwa i zywotnosc silnika?
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Czy rozwiercenie silnika ma sens? Czy poprawia sie osiagi i w jaki sposób wpłynie to zna zuzycie paliwa i zywotnosc silnika?
Pozdrawiam.



Jakie rozwiercenie ? O co chodzi undefined
  
 
Zwiekszenie pojemnosci przez szlifowanie cylindrów.
  
 
Rozwiercasz cylindry i wsadzasz wieksze tłoki kumpel miał w maluszku tłoki z poldka 1.6 no i na 3-ce lepszego kopa...
  
 
Cytat:
2002-11-13 17:43:10, danielek77 pisze:
Rozwiercasz cylindry i wsadzasz wieksze tłoki kumpel miał w maluszku tłoki z poldka 1.6 no i na 3-ce lepszego kopa...



...i pewnie miał też skrzynie 5-tkę
  
 
a z czego tloki chcialbys wstawic??
a tak poza tym to ja za bardzo nie widze sensu rowiercania silnika poldona.wal podparty w trzech miejscach.Lepiej od razy wstawic 2,0
  
 
Generalnie odradzałbym rozwiert. Zawsze możesz trafić na puste miejsce ( komore powietrzną w bloku ) a wtedy silniczek na złom. Jak chcesz poprawić osiągi to pomajstruj przy wałku rorządu, fitrze powietrza, ewentualnie spoleruj co się da, żeby poprawić wypełnienie komory , ale nie rozwiercaj
  
 
Piatki niestety nie ale reszte raczej tak...
  
 
w Ponezolu po prostu już nie ma co rozwiercać...1.6 ma i tak juz problematyczne chłodzenie środkowych cylindrów. Tam już po prostu nie za bardzo jest miejsce.. no chyba ze się komuś baaardzo chce -np o 2 mm do 82 ale to żaden zysk no i sąd wziąść takie tłoki..
  
 
tloki to nie problem, mozna zawsze dorobic
  
 
ale 3 podpory nie utzrymaja walu. Najlepiej wstawic 2.0.
  
 
..jeszcze nie widziałem PROFESJONALNIE dorobionych tłoków w kraju nad wisłą..a widziałem juz sporo pozatym koszt takiej zabawy jest zupełnie nieadekwatny do efektu
  
 
tam poprostu niema czego już rozwiercać, nie zapominajmy że to było 1.3 a teraz jest 1.6 przy niezmienionym skoku tłoka.
  
 
No trafna uwaga!!! Nie watro sie bawic