Strasznie szarpie silnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
strasznie szarpie silnikiem na kazdym biegu i nie ma mocy. Czy to wina uwalonego olejem filtra powietrza?moj silnik to 1.4 CFI mono z 91r. czy moze wina tego, ze 2 swiece mam NGK a 2 pozostale jakies inne od Mondeo?a moze przerwa na nich jest za duza?lub za mala?co to moze byc?

PS.Rurke od odmy wsadzilem juz w butelke od coli bo bym nie wyrobil z wumianami filtra
  
 
Świece, przewody, filtry... NOWE. To na początek.
  
 
A czy chodzi o prace na benzinie i czy objawy wystepuja tylko na rozrznym silniku ?? Bo u mnie jest to samo (osobny topic).
  
 
Miałem to samo, i też jeździłem z odmą w butelce. Dasz nowy filtr i po dwóch dniach będzie taki sam. Jak wyrzuca olej przez odmę to znaczy że są przedmuchy na tłokach i jest za duże ciśnienie pod tłokami. U mnie skończyło się na kapitalnym remoncie silnika. To że szarpie to pewnie świece albo kable. Że słaby to te wszystkie czynniki do kupy się zebrały, na początek sprawdź kable i świece.
  
 
Kumpel postawił tez na cewke ale pewny nie jest.Wezmie nowa z roboty to sprawdzimy.Na poczatek wymienie te przewody i dam nowki swiece tym razem motorcrafty nie zadne inne
  
 
Uzwojenia wtórne cewek powinny mieć 12,5-14 kohm. Mierzone pomiędzy wyjściami cylindrów 1-4 i 3-2.
  
 
jesli na każdym biegu to świeczki
  
 
Dziwi mnie tylko to ze na gdy stoje i dodam gazu to wszystko ok i nie slychac zeby cos przerywalo a gdy jade to szarpie niesamowicie.Czy moze to byc to ze 2 swiece mam od mondeo wkrecone a 2 NGK V-line?
  
 
Jejku... wymień te świeczki...
  
 
oki oki dam znac jak wymienie
  
 
mialem wkrecone dwie spieprzone motorcrafty i dlatego tak szarpalo. narazie wkrecilem jakies 2 stare swiece(sprzed wymiany) i jest w miare spoko ale bede musial sie wykosztowac na komplet nowych motorcraftow i przewody najlepiej tez motorcraft jak sie ksztaltuja ceny swiec i przewodow motorcraft?
  
 
Świece do 1,4 jakieś 12 zł szt a przewody około 150 zł. Zobacz w ABSCARze. Albo najlepiej MAGa pytaj