Ratownictwo drogowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ciekawa strona o ratownictwie drogowym

Osobiście uważam, że każdy kierowca powinien przejść taki kurs, albo powinno być to zintegrowane z kursem prawa jazdy. Sam chciałbym się przeszkolić w tym zakresie, ale niestety w moim miescie nikt nie prowadzi tego rodzaju kursów. A szkoda...
  
 
Bardzo dobre nawiązanie do tematu poruszanego juz na naszym forum :

WYPADEK - RATUJMY ZYCIE

myślę że napewno na którymś naszym zlocie w przyszłym roku pokusimy się o zorganizowanie takiego szkolenia
  
 
GDA - to jest SUPER POMYSŁ!
  
 
Cytat:
2002-11-13 18:49:49, GDA pisze:
myślę że napewno na którymś naszym zlocie w przyszłym roku pokusimy się o zorganizowanie takiego szkolenia



Świetnie! I nawet gdyby nie udało się znaleźć sponsora, to myślę, że warto w siebie inwestować i do przyszłego roku, każdy mógłby zaoszczędzić 100 zł, bo mniej więcej tyle kosztuje podstawowy kurs.
  
 
Takie szkolenie przydało by się każdemu z nas.Wiadomo przecież jak sprawa udzielania pomocy wygląda na kursach prawa jazdy
  
 
Panowie, a może spróbować na następny zlot zaprosić kogoś z ratownicwta drogowego, ażeby nam przeprowadził prezentacje podstawowych zachowań. Voytec kiedyś się chwalił takim glejtem, może on??? Może jakaś profesjonalna załoga??? Może wartoby zrobić mały test ze znajomości postępowania, ażeby ci, którzy by go pisali zdali sobie sprawę z wiedzy jaką posiadają ( lub jej braku )???
  
 
Hej

Nie chwalac sie naleze do Krajowego Sztabu Ratowictwa . Jesli jakis spocik organizowany bylby w lodzi istnieje szansa zaprosic troszke ludzi ktorzy sie tym zajmuja i przeprowadzic jakis pozorowany wypadeczek. Czasami mamy takie czwiczenia ze straza ( wypadek: wpierw my sie zajmujemy zabezpieczamy , ratujemy tych co mozemy potem zjawia sie straz i oni wycinaja reszte z samochodu ) . Jesli bedziecie chcieli mozna takie cos zorganizowac. Jutro moze bede w sztabie to dowiem sie co i jak.

  
 
Majchal bo sie wq..wie. Nie VOYTEC tylko Voyteck.

Mowilem ze sie beda xywki mylic?? Prosze o zmiane ksywki temu koledze. Jest tyle ksywek innych.

Pozdroofka Voyteck Spec. AUDIO
PN 1.6GSI full (pikna furka)

[ wiadomość edytowana przez: voyteck dnia 2002-11-13 22:12:39 ]
  
 
Sorrry Voyteck
Wielkie sorry, naprawdę wielkie, przynajmniej tak wielkie jak JA.
  
 
hehe ok nie gniewam sie. Ale w dalszym ciagu postuluje za zmiana xywki jego lub mojej.
  
 
Hehe spoko voyteck doigrales sie, wymyslimy ci ksywke na hyde Mozesz byc pewny
  
 
No to ladnie sie wkopalem
  
 
Poczekaj, wroci rano Ambro - masz przechlapane. I avatarka tez ci wymyslimy...
  
 
Avatarek jest okey.
A wracajac do ratownictwa to rzczywiscie mozemy zrobic na jakims zlocie ogolnopolskim pokaz udzielania pierwszej pomocy jestem ZA.
  
 
To jest podstawa by znac zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Ja ukonczylem kurs ratownika drogowego 1-ego stopnia organizowany przez PZM. Polecam - bardzo przydatna i ciekawa wiedza.
  
 
Mucha to wal na II stopien. Gdzie konczyles ? Czy jedzdzisz na zloty Ratownikow? Moze sie kiedys spotkamy (lismy)?


Pozdrawiam, Dominik


wisnowy szerszen z muchozolem

p.s. Nareszcie temat "wrocil" bo naprawde warto

[ wiadomość edytowana przez: Dominik dnia 2002-11-14 07:39:26 ]
  
 
W wawie cos takiego organizuje Automobilklub Warszawski, cena okolo 90zl
Musze sie na cos takiego wybrac. Moze, gdyby zglosic jakas duza grupe klubowiczow, to byloby taniej
  
 
POSLUCHAJCIE mnie uwaznie, jak pisalem na ten sam temat jakis czas temu (GDA przypomnial skrot do tego tematu wyzej) to bylo to samo duzy zapal, slowa poparcia, kazdy to uznal za wazna sprawe, kurs dla klubowiczow, maly pokaz na zlocie itp (poczytajcie sami). Rowniez wpisalem adres tej strony o ratownictwie, podawalem gdzie ewentualnie mozna sie zapisac (ustalilem tylko Wawe i Bydgoszcz) i jaki jest koszt. I co? Temat za jakis czas sie znudzil. A teraz znowu wszyscy beda pisac to co jest oczywiste? Popierac, planowac, a za jakis czas nawet nikt nie zajrzal na ten temat?. Mysle ze nie na tym to polega.
  
 
Dominik - bardziej trafnie tego nie mogłeś ująć, taka jest mentalność niektórych ja to juz wiem po temacie najważniejszym dla nas teraz - a więc promocji w Toruniu.

Ale spokojnie napewno takie coś zorganizujemy, przeczytajcie też temat Majchala na górze forum - plany są, realizacja w przyszłym roku, napewno dobrze jest współpracować ze wszystkimi służbami - wyjdzie nam to tylko z pożytkiem
  
 
No nareszcie jakas szansa na konkrety - GDA podniosles mnie na duchu, bo samo takie pisanie bez dzialan to sie mija z celem
Jak cos to mozesz na mnie liczyc