Predkosc i kilometry

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich klubowiczow.mam pytanko czy ma ktos moze zebatke przekazujaca naped do licznika?
chodzi mi o ta co jest w skrzyni biegów.potrzebuje do xr3i.z 88r.
dalej mam problem z predkoscia i chyba mozna sprawdzic czy skrzynia byla zmieniana wlasnie po tej zebatce.w 1,3 inna i w 1,6 inna.a wogóle to na majowy weekend zrobilem 230km a powinno wyjsc 265km.a rozmiar opon mam 175/65/14 wiec z tego by takiej roznicy nie wyszlo.za wszelkie informacje dziekuje.
  
 
Inne były przełożenia 2 i 3 biegu, i w niektórych przekładnia główna. Poza tym to samo.
  
 
no tak ale w programie pokazuje rozne zebatki w zaleznosci do rozmiaru opon.sa chyba ze trzy rodzaje
  
 
Ale e Essim standardowo są 175/70/13 lub 185/60/14, co ma do tego zębatka?
  
 
chyba mam gdzies taka zebatke , ale powiedz mi czy chodzi ci tylko o ta czesc plastikowa co luzem siedzi w skrzyni czy razem z ta tulejka aluminiowa co w sumie trzyma zebatke na miejscu i jest jednoczesnie uszczelnieniem ?
  
 
Zębatka ma wg mnie dość dużo do tego. A to z tego względu że przy obliczaniu prędkosci trzeba brać pod uwagę średnicę kół. Więc jeśli zębatkę masz np z jakiegos 1,3 który jeździł na małych kólkach a ty jeździsz na dużych to licznik będzie pokazywał mniejszą prędkość i będzie nabijał mniej kilometrów. Podam ekstremalny przypadek: mam jakąś skrzynie piątkę chyba wlaśnie z jakiegoś mocniejszego modelu który jeździł na dużych kołach a założyłęm kółka 195/45 R13. Jak licznik pokazywał 140km/h to radar wykazał 117km/h. Na szczęscie radar taki straszący a nie policyjny hehehehe.
Pozdrawiam
Qzyn
  
 
Cytat:
2004-05-07 13:28:25, Qzyn pisze:
Zębatka ma wg mnie dość dużo do tego. A to z tego względu że przy obliczaniu prędkosci trzeba brać pod uwagę średnicę kół. Więc jeśli zębatkę masz np z jakiegos 1,3 który jeździł na małych kólkach a ty jeździsz na dużych to licznik będzie pokazywał mniejszą prędkość i będzie nabijał mniej kilometrów. Podam ekstremalny przypadek: mam jakąś skrzynie piątkę chyba wlaśnie z jakiegoś mocniejszego modelu który jeździł na dużych kołach a założyłęm kółka 195/45 R13. Jak licznik pokazywał 140km/h to radar wykazał 117km/h. Na szczęscie radar taki straszący a nie policyjny hehehehe.
Pozdrawiam
Qzyn


no to sie tylko cieszyc - przekroczenia predkosci ci nie groza
  
 
Jeszcze raz powtórze, co napisałem o kółkach...
  
 
wilku to powiedz mi w jaki sposob jest mierzona predkosc.skoro mowisz ze kola zebate biegow maja duzo do znaczenia.z tego co wiem to wieniec do napedu linki jest taki sam we wszystkich modelach.wiec przelozenia mogfa byc inne ale zebatka jest dostosowana do srednicy kola a nie do przelozen.
  
 
Przecież pisałem o kołach pojazdu, tych z oponami, a nie kołach zębatych...

Prękość auta to obroty silnika x przełożenie biegu x przełożenie przekładni głównej x obwód koła. Jeśli mamy inną przekładnię główną, lub inny obwód koła to prędkości będą inne. No chyba, że się mylę.
  
 
Cytat:
2004-05-08 09:58:07, WilK pisze:
Prękość auta to obroty silnika x przełożenie biegu x przełożenie przekładni głównej x obwód koła. Jeśli mamy inną przekładnię główną, lub inny obwód koła to prędkości będą inne. No chyba, że się mylę.


nie mylisz sie predkosci przy danych obrotach silnika beda inne, to fakt, ale licznik bedzie i tak dobrze wskazywal bo plastikowa zebatka napedzajaca linke jest zazebiona z kolem mechanizmu roznicowego ktore w kazdym aucie obraca sie dokladnie tak samo jak kola(1 obrot kol - jeden obrot kola mechanizmu roznicowego), zakladajac taka sama przyczepnosc obu kol

Cytat:
2004-05-07 13:28:25, Qzyn pisze:
Podam ekstremalny przypadek: mam jakąś skrzynie piątkę chyba wlaśnie z jakiegoś mocniejszego modelu który jeździł na dużych kołach a założyłęm kółka 195/45 R13. Jak licznik pokazywał 140km/h to radar wykazał 117km/h. Na szczęscie radar taki straszący a nie policyjny hehehehe.


195/45 R13 to duzo za male kola do essiego stad to przeklamanie, a wszystkie modele czy slabe czy mocne fabrycznie mialy taka sama srednice kola
  
 
Cytat:
2004-05-08 10:07:33, squadak pisze:
195/45 R13 to duzo za male kola do essiego stad to przeklamanie, a wszystkie modele czy slabe czy mocne fabrycznie mialy taka sama srednice kola



no dobra, jest jeden maly wyjatek, czasem montowano do essich oponki 145SR13 a sa one faktycznie lekko mniejsze od 155SR13 i tylko w tym przypadku jest inna zebatka