Potrzebuję info

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam...
Nadchodzi nieuchronnie czas wymiany paska rozrządu w moim ACC
Czy ktoś juz z szanownych kolegów przerabiał ten temat w ACC po roku 2000???
Są jakieś "schody" ?
jakie są ceny paska i napinacza?
ktoś ma jakieś zniżki i mógłby się podzielić?
  
 
wymiana paska co 4 lata lub 75 tys (dane z gazety jakiejs) 90 tys - wg ksiazki gwarancyjnej. koszt ok. 800zł chyba. proponuje telefon do serwisu ..no chyba ze sam chcesz to zrobic to czesci kupisz taniej pewnie w JC albo Japparts.
  
 
no właśnie mam teraz 70.ooo km i wole zamienic, bo wiem, co sie dzieje, jak pasek "poleci"... przykra sprawa...

Mnie zaproponowali w Japan Cars pasek z napinaczem w sumie za niecałe 200 zł (produkcja koreańska) lub o dziwo tańszy japoński z napinaczem za 150 zł...

z założeniem pojadę chyba do firmowego warsztatu..
tylko nie wiem który pasek kupić - koreański czy japoński...
  
 
Heh Doogasku Doogasku

Z tego co sie orientuje to wymiana rozrzadu jest po 60tys. Przynajmniej u mnie tak bylo. (tak tez powiedzieli w serwisie).
Koszt calosci przegladu w serwisie to jakies 1400zl.

A co do pozaserwisowego, to sytuacja wyglada ze wymiana w granicach 550-600zl. Lepiej to zrob. Bo jak ci pierdyknie to troche nieciekawie. CHociaz hehe w ACC z racji naszych 12V sytuacja ma sie lepiej niz w 16V.

Mojemu koledze niedawno wlasnie padl. A ma takiego samego ACC jak twoj. Jedynie co mu sie stalo to pogniecenie 1 ZAWORKA Dzieki Bogu. Ale koszt mowil sam za siebie. Naprawa + planowanie glowicy koszt 1200zl w pozaserwisowym.
  
 
Cytat:
2004-05-12 15:21:34, paq pisze:



A co do pozaserwisowego, to sytuacja wyglada ze wymiana w granicach 550-600zl.





heh a jaki Ty pasek wymieniasz ... tytanowy w moim Acc 12V jest tak:

pasek 120 zł + napinacz 80 zł + robocizna 120 zł = 320 zł.
  
 
ja napisałem to co przeczytałem w gazecie jakiejś motoryzacyjnej. a wymiana mnie czeka za jakies 2tys. km.przy najblizszym przegladzie
  
 
przyjedź do mnie z tym paskiem, części kupię za jakieś 150 pln i wymiana dwa browce. i masz parę setek w kieszeni wliczając dojazd.
  
 
od strony typowo finansowej nawet by mi sie opłacało z Gdyni do Zabela pojechać
  
 
Wczoraj odebrałam auto od mechaniora. Wymieniałem pasek nierządu.
I tak pasek z firmy Gates 82 zł + napinacz 142 zł .... tu mnie gostek trochę skasował bo mógł wsadzić tańszy ..... + robocizna 85 zł = 309 zł za całość.
Nabiłem jeszcze klimę a to kosztowało 140 zł.
  
 
trrrrrochę, bo oryginalny napinacz z japońskim łożyskiem kupowałem za 67pln
  
 
W JC za taki chcieli 80 zł.
Ten za 142 zł to podobno ten co sie motuje w silnikach hyundaia 16V i wytrzymuje 2x więcej ..blablabla..... pewnie to dobry bajer ale co mi wazne że autkiem można śmigać.